نمایش جزییات خبر
۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ۱۷:۰۸

افتتاح نمایشگاه کتاب استان تهران در اسلامشهر

در چهارمین روز از دهه فجر، نمایشگاه کتاب استان تهران در شهرستان اسلامشهر افتتاح و مورد بازدید علاقه‌مندان قرار گرفت.
افتتاح نمایشگاه کتاب استان تهران در اسلامشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان تهران ، نمایشگاه کتاب استان تهران به میزبانی شهرستان اسلامشهر، ظهر امروز با حضور مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح و مورد بازدید علاقه‌مندان به فرهنگ مکتوب کشور قرار گرفت.

این نمایشگاه که به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلامشهر و با همکاری شهرداری، فرمانداری اسلامشهر و اتحادیه شرکت‌های تعاونی ناشران کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، تا روز 21 بهمن ماه جاری در محل خیابان شهید صیاد شیرازی، میزبان حضور علاقه‌مندان به کتاب و فرهنگ مطالعه است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلامشهر در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در نمایشگاه کتاب اسلامشهر، از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 20 درصد تخفیف به کلیه خریداران کتاب‌های عرضه‌شده در نمایشگاه ارائه می‌شود و علاوه بر آن تخفیف‌های 10 تا 50 درصدی نیز توسط برخی از ناشران نیز در نظر گرفته شده است.

سید حسن حسینی با اشاره به ویژگی‌های این نمایشگاه، افزود: با ارائه این تخفیف‌ها، شهروندان و مراجعه‌کنندگان به نمایشگاه می‌توانند عمدتاً بازپرداخت 30 درصد از قیمت روی جلد کتاب‌ها را خریداری نمایند.

حسینی تأکید کرد: ارائه این میزان تسهیلات برای خرید کتاب در یک نمایشگاه، کاملاً متفاوت و نادر است و علاوه بر این، شرایط ویژه‌ای نیز برای ادارات، مدارس و دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است که می‌تواند موجب تجهیز بیشتر کتابخانه‌های مدارس، ادارات و مساجد شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامشهر تأکید کرد: با تلاش‌های صورت‌گرفته برای جذب حامیان مالی به‌منظور ارائه تخفیف‌های بیشتر به شهروندان، بنا داریم که به کانون‌های فرهنگی مساجد و مدارس نیز به میزان یک میلیون ریال بن خرید رایگان ارائه کنیم تا در این زمینه نیز این مراکز بتوانند بهره‌مندی کافی را ببرند.

وی تصریح کرد: نمایشگاه استانی کتاب اسلامشهر با الگویی مشابه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران طراحی و برنامه‌ریزی شده و به اجرا در آمده است که در همین راستا بخش‌ها و قسمت‌های مختلفی برای پاسخ دادن به نیازهای مخاطبان ازهر گروه سنی پیش‌بینی شده است.

حسینی ضمن قدردانی از مشارکت و همکاری دستگاه‌های مختلف، بیان کرد: در بخش‌های جنبی نمایشگاه غرفه‌های متعددی برای ارائه فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و رفاهی و ... در نظر گرفته شده است، که در طول زمان برگزاری نمایشگاه به مراجعه‌کنندگان خدمات ارائه خواهند داد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسلامشهر، افزود: به مدیران ادارات و صاحبان حرف و مشاغل مختلف و عموم شهروندان پیشنهاد می‌دهیم که با توجه به فرارسیدن ایام پایانی سال و عید نوروز، از شرایط و تسهیلات این نمایشگاه استفاده کنند و امسال کتاب را جایگزین سایر هدایای نوروزی خود کنند.

وی در پایان متذکر شد: نمایشگاه استانی کتاب اسلامشهر از 15 تا 21 بهمن ماه جاری در شهرستان اسلامشهر، خیابان شهید صیاد شیرازی بعد از ساختمان آتش‌نشانی دایر است و همه علاقه‌مندان به کتاب و فرهنگ مکتوب می‌توانند، همه روزه از ساعت 9 صبح تا 7 شب به محل نمایشگاه مراجعه کنند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان تهران
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید