نمایش جزییات خبر
۲۴ آذر ۱۳۹۴ ۱۵:۴۲

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ بازدید کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و هیات همراه در ادامه سفر خود به سن پترزبورگ، از بخش های مختلف موزه آرمیتاژ این شهر بازدید کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ بازدید کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جنتی و هیات همراه از بخش ایران موزه آرمیتاژ که در 6 سالن به تازگی افتتاح شده و آثاری از تاریخ، فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی در آن به نمایش گذاشته است، بازدید کرد.

مسوولان موزه آرمیتاژ در این بازدید توضیح های مبسوطی درباره آثار به نمایش گذاشته در موزه بیان کردند
موزه آرمیتاژ در شهر سن پترزبورگ روسیه، با سه میلیون اثر هنری (که البته همه به طور همزمان نمایش داده نمی شوند)، یکی از بزرگ ترین موزه های جهان و از قدیمی ترین گالری های هنری و موزه های تاریخ و فرهنگ بشری در جهان است.

مجموعه عظیم آرمیتاژ در 6 بنا به نمایش گذاشته شده است. بنای اصلی کاخ زمستانی نام دارد و در گذشته محل سکونت رسمی تزارهای روسیه بوده است.

روز دوشنبه تمام موزه ها در روسیه تعطیل است اما با هماهنگی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران درمسکو، مسوولان موزه بازدید ویژه ای را برای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و هیات همراه تدارک دیدند.

بر اساس این گزارش، جنتی برای شرکت در چهارمین همایش فرهنگی بین المللی سن پترزبورگ به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان جهانی یونسکو به روسیه سفر کرده است.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید