نمایش جزییات خبر
۱۸ آذر ۱۳۹۴ ۱۹:۳۲

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با نماینده آیسسکو: آیسسکو نقش به سزایی در گسترش روابط فرهنگی جهان اسلام دارد

آیسسکو(سازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان کنفرانس اسلامی) نقش به سزا و فراوانی در گسترش روابط فرهنگی کشورهای جهان اسلام دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با نماینده آیسسکو: آیسسکو نقش به سزایی در گسترش روابط فرهنگی جهان اسلام دارد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در دیدار با «محمد القماری» نماینده آیسسکو با بیان این مطلب گفت: ایران کشوری با سابقه و تمدن تاریخی عمیق و دیرینه ای است و برای همکاری با آیسسکو در جهت گسترش روابط فرهنگی و وحدت میان جهان اسلام آمادگی دارد.

وی افزود: تعداد مشاهیر و مفاخر اسلامی در ایران بسیار است و ایران داری تمدن ریشه دار اسلامی است و همه جهان اسلام ایران و مفاخر دینی و علمی آن را می شناسند.

جنتی در بخش دیگری از سخنان خود بر تقویت و گسترش روابط میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان کنفرانس اسلامی تاکید کرد.

در این دیدار «محمد القماری» نماینده آیسسکو ضمن ابلاغ پیام مدیر کل آیسسکو به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهت گسترش فرهنگی، گفت: ایران و آیسسکو با یکدیگر یادداشت تفاهمی امضا کرده اند که باید برای احیا و تجدید آن اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی با اشاره به شهر مشهد مقدس به عنوان پایتخت جهان اسلام در سال 2017 افزود: آیسسکو تلاش می کند در این زمینه همکاری های لازم را صورت دهد. مشهد شهر تاریخی است و دارای ظرفیت های زیادی است که لازم است از این ظرفیت ها برای همکاری با آیسسکو و جهان اسلام استفاده شود.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید