نمایش جزییات خبر
۱۷ آذر ۱۳۹۴ ۱۴:۴۰

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست شورای مشاوران وزارت ارشاد تاکید کرد: گفتمان سازی مبتنی بر عقلانیت و کرامت

گفتمان سازی مبتنی بر عقلانیت و کرامت و مقابله با هر نوع افراطی گری از جمله مواردی است که در دوره پسا تحریم ایجاد شده است و می توان برای ترمیم و بهبود مناسبات فرهنگی و هنری کشور با سایر کشورهای بین المللی از آن بهره گرفت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست شورای مشاوران وزارت ارشاد تاکید کرد: گفتمان سازی مبتنی بر عقلانیت و کرامت

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز در نشستی با شورای مشاوران خود با تاکید بر این مطلب گفت: در دوره پسا تحریم فرصت های خوبی ایجاد شده تا کشورمان در حوزه فرهنگی و هنری بتواند آثار خود را در دنیا عرضه کند و علاوه بر معرفی فرهنگ و تمدن خود درآمد اقتصادی نیز در این زمینه کسب کند.

وی افزود: دوره پسا تحریم فرصت طلایی و مناسبی است برای معرفی اسلام و چهره واقعی تشیع. زیرا در این مدت جریان های تکفیری، گروهک داعش و ... اقداماتی انجام داده اند که بسیاری از کشورها آن را به اسلام و تشیع منتسب کرده بودند و اکنون آنها متوجه شده اند که این اقدامات هیچ گونه ارتباطی به اسلام و تشیع ندارد.

جنتی با اشاره به اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت تدبیر و امید در ادامه این نشست که با موضوع بررسی وضعیت سینما و راهکارهای توسعه فعالیت های سینمایی برگزار شد، افزود: در این دوره در حوزه سینمایی اقدامات خوبی صورت گرفته است و از توان نیروهای زبده و جوان که با همگان به صورت یکسان و برابر برخورد می کنند، بهره گرفته شده است.

وی گفت: هنر تجربه اقدام نو و بدیعی در حوزه سینمایی بود و استقلالِ بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر نیز یکی دیگر از اقدامات خوب سازمان سینمایی در دولت یازدهم است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به راه اندازی مدرسه ملی سینما ادامه داد: در این مدرسه بسیاری از پیشکسوتان و اساتید حوزه سینما تدریس می کنند و از این طریق جوانان علاقه مند، به یادگیری مناسب می پردازند و سینمای کشور نیز رشد می کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در حوزه موسیقی نیز اقدامات خوبی صورت گرفته که از آن جمله می توان به ارکستر ملی و سمفونیک تهران اشاره کرد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد تا در دوره پسا تحریم گشایشی در وضعیت کشور ایجاد شود تا از این طریق در حوزه فرهنگی و اقتصاد آن نیز شرایط بهتری ایجاد شود و به راحتی بتوان فرهنگ و هنر کشورمان را به جامعه بین المللی معرفی و صادر کنیم.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید