نمایش جزییات خبر
۱۵ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۵

برج میلاد میزبان آثار ادب و هنر محتشم شد

نمایشگاه آثار برگزیده سومین دوره جشنواره ادب و هنر محتشم روز یکشنبه 15 آذرماه جاری در محل رواق هنری برج میلاد تهران گشایش یافت.
برج میلاد میزبان آثار ادب و هنر محتشم شد

به گزارش روابط عمومی سومین جشنواره ادب و هنر محتشم، در این نمایشگاه 100 اثر از بین چهار هزار اثر ارسالی به دبیرخانه جایزه ادب و هنر محتشم در بخش‌های عکس، پوستر، تصویرسازی، نقاشی و نگارگری به معرض دید گذاشته شده و علاقه‌مندان می‌توانند تا روز سه‌شنبه 17 آذرماه برای بازدید از این نمایشگاه مراجعه کنند.

بنا بر این گزارش، دو هیات انتخاب کارشناسی و داوری اساتید کار گزینش آثار این جشنواره را برعهده داشتند که در دور اول آثار برگزیده توسط کارشناسان انتخاب و از میان این آثار هیات داوران، برگزیدگان نهایی را در روز سه شنبه 17 آذرماه در مراسم اختتامیه جشنواره محتشم اعلام خواهند کرد.

سومین دوره جایزه ادب و هنر محتشم با هدف توجه به آثار هنری و ادبی در فرهنگ عاشورایی و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مشارکت سازمان زیباسازی شهر تهران و همکاری برج میلاد در حال برگزاری است.

این جایزه در دوره اول تنها در دو بخش برگزار شد ولی در دوره سوم پذیرای آثار هنرمندان در 11 بخش شامل نقاشی، گرافیک(تصویرسازی و پوستر)، شعر، عکس، آواها و نواها بود.

 بسط و ترویج فرهنگ عاشورایی در جامعه، بهره‌گیری از ظرفیت هنر برای معرفی واقعه عاشورا، تکریم و معرفی عناصر فرهنگ‌ساز عاشورایی و آشنایی نسل جوان با فرهنگ عاشورا از اهداف برگزاری سومین دوره جایزه هنر و ادبیات محتشم است. 
محورهای جایزه محتشم در این دوره نیز شامل عاشورا در آیینه فرهنگ و ادب و هنر، نقش حماسه عاشورا در انقلاب اسلامی، نقش هنرمندان در ترویج فرهنگ عاشورایی و شخصیت‌های عاشورایی است. 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید