نمایش جزییات خبر
۸ آذر ۱۳۹۴ ۱۹:۱۴

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران: رسانه نقش به سزایی در تغییر فرهنگ عمومی جامعه دارد

رسانه ها به عنوان یکی از ابزارهای مهم اطلاع رسانی نقش ویژه و به سزایی در تقویت و تغییر فرهنگ عمومی جامعه دارند و امروزه رسانه ها با این کارکرد نقش اساسی در شکل دهی رفتارهای اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و ... ایفا می کنند.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران: رسانه نقش به سزایی در تغییر فرهنگ عمومی جامعه دارد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «سعید الفتی» مشاور وزیر ارشاد در امور ایثارگران در نخستین مجمع طرح (نشان و جایزه ایثار و رسانه) که عصر امروز در وزارت ارشاد برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: یکی از موضوعاتی که در جامعه بسیار تاثیرگذار است فرهنگ ایثار و فداکاری است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال این است با استفاده از ابزار رسانه به ترویج این مقوله بپردازد.

وی با اشاره به اربعین حسینی افزود: اربعین روحی از ایثار و فداکاری در جامعه است و موضوعاتی مانند انقلاب، دفاع مقدس، عاشورا، باورهای دینی و ملی و ... از جمله مصادیق فرهنگ ایثار، فداکاری و از خود گذشتگی است.

الفتی ادامه داد: در فرهنگ جامعه ما می توان مصادیق بسیاری در آثار مولانا، شاهنامه، شعرهای حماسی و ... در زمینه های فرهنگ ایثار و فداکاری و ترویج آن یافت و در عصر حاضر نیز دفاع مقدس یکی ازر مصادیق زنده این مقوله مهم است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران افزود: برای ساماندهی این فرهنگ رسانه ها باید به کمک ما بیایند و مردم را در جهت آن ترغیب کنند.

مدیر خانه فرهنگ ایثار و مقاومت:

طرح نشان ایثار و رسانه زمینه ترویج فرهنگ فداکاری و ایثار را فراهم می آورد

در ادامه این نشست «ایرج گلشنی» مدیر خانه ایثار و مقاومت وزارت فرهنگ و اشاد اسلامی با بیان اینکه طرح «جایزه و نشان ایثار و رسانه» زمینه های ترویج فرهنگ فداکاری و ایثار را در جامعه ایجاد می کند، تاکید کرد:ایثار به عنوان یک مقوله انسانی است و در قرآن به آن اشاره شده است بنابراین ایثار لزوما به صورت جهاد و جنگ نیست و در بسیاری از شرایط و زمان ها می توان آن را نمایان ساخت.

وی گفت: طرح نشان و جایزه ایثار و رسانه می تواند عامل انگیزشی برای رسانه ها باشد تا بیشتر به ترویج فرهنگ فداکاری در جامعه بپردازند.

گلشنی حذف وابستگی به دولت و ایجاد امکان قضاوت، نظر و تاثیر مردم در انتخاب بهترین ها را از جمله اهداف طرح جایزه و نشان ایثار و رسانه برشمرد.

وی افزود: گفت و گو و تعامل با اهالی رسانه، تدوین آیین نامه های سیاستگذاری و اجرای برنامه از جمله سیاست های اجرایی این طرح است.

این گزارش می افزاید، در این نشست تاسیس «مجمع  نشان و جایزه ایثار و رسانه» به تصویب اعضای حاضر رسید و با رای اکثریت اعضا «هرمز هوشمند راد» مدیر عامل کلینیک رسانه و «سعید عاملیان» دبیر کل انجمن روزنامه نگاران دفاع مقدس» به ترتیب به عنوان رییس و نایب رییس موقت مجمع انتخاب شدند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید