نمایش جزییات خبر
۱ آذر ۱۳۸۹ ۱۱:۱۷

نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس:بشر امروز نیازمند فلسفه غدیر است

حضرت آیت ا... نعیم آبادی ، در سی و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان گفت: بشر امروز بیش از هر چیز نیازمند فلسفه غدیر است .
نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس:بشر امروز نیازمند فلسفه غدیر است

حضرت آیت ا... نعیم آبادی ، در سی و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان گفت: بشر امروز بیش از هر چیز نیازمند فلسفه غدیر است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رئیس شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان ضمن ابراز خرسندی از اجرای برنامه های سازمان ها ، نهاد ها ، تشکل ها و موسسات مختلف در هفته ولایت افزود: نوع و چگونگی حرکت و اجرای برنامه های دهه ولایت نشانگر حرکت صحیح و جهش قابل توجه همه سازمان ها دارد و انصافا برنامه های امسال کاملا متفاوت با سال های دیگر می باشد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان طرح مسئله غدیر را از سه منظر مورد بررسی قرار داد و گفت : از منظر اول غدیر را می توان بعنوان یک مسئله شیعی بدون تعرض به دیگران مطرح کرد و از نظر گاه دیگر می توان از غدیر برای دامن زدن به اختلافات استفاده کرد و از منظر سوم می شود غدیر را بعنوان یک مسئله جهانی مطرح کرد.

 وی افزود: غدیر 100درصد مسئله شیعی ، 70 درصد مسئله جهان اسلام و 50 درصد مسئله جهانی است و سعی نکنیم غدیر را فقط محدود به خود نمائیم زیرا امروزه همه جهان به پیام های غدیرو حکمت علی (ع) نیاز دارند .

امام جمعه بندرعباس بیان داشت : فرهنگ غدیر مملو از پیام های آسمانی و راه گشای همه انسان ها در تمام دوران ها می باشد و محدود و محصور نمودن غدیر ، کم لطفی در حق اسلام و مکتب شیعه می باشد .

حضرت آیت ا... نعیم آبادی در ادامه به تشریح وظایف مسئولان و مسلمانان نسبت به فرهنگ غدیر پرداخت و یاد آور شد : تک تک افراد جامعه به عنوان یک مسلمان حفظ ، اشاعه و تکثیر فرهنگ غدیر در اقصی نقاط جهان با استفاده از ابزار کار آمد می باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان پرداختن به مسئله ولایت مداری را بسیار مهم دانست و گفت : افرادی هستند که می خواهند با لجاجت خط رهبری و ولایت را دچار خدشه کنند و ما نباید ندانسته کاری انجام دهیم که به نفع آنها تمام شود .

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان بر نظارت و کنترل مطلوب سازمان ها نسبت به برگزاری جشن های دهه ولایت تاکید کرد و افزود : در انتخاب معیارها ، برنامه ها ، اشخاص ، نحوه اجرا دقت و تیزبینی صورت و بستر لازم جهت حضور هر چه بهتر مردم در فعالیت های دینی و ملی توسط سازمان ها و نهاد ها مهیا گردد.

در ادامه معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان برنامه های دهه ولایت را بسیار متفاوت با سال های گذشته ارزیابی نمود و گفت : به لطف خداوند منان همه دست اندرکاران دارند صحیح و پیش بینی شده گام بر می دارند ، تا رسیدن به نقطه اید آل فاصله زیادی وجود دارد.

محمد حسن پرآور افزود : حق غدیر بیش از این موارد می باشد و اگر می خواهیم فرهنگ غدیر را به گوش همه جهانیان برسانیم باید با تلاش و همت مضاعف وارد میدان شویم.

وی خاطر نشان ساخت : به همه فرمانداران ، شهرداران و سازمان های تابعه تکلیف شده است از تمام توان و ظرفیت خود در جهت اجرای دقیق و صحیح برنامه های دهه کرامت استفاده کنند .

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید