• اخبار

گزارش کامل بازگشایی سینما فلسطین همدان و اهدای جوایز برگزیدگان ششمین مسابقه فیلمنامه نویسی کودک و نوجوان

گزارش کامل بازگشایی سینما فلسطین همدان و اهدای جوایز برگزیدگان ششمین مسابقه فیلمنامه نویسی کودک و نوجوان
در مراسمی باحضور مدیران سینمایی کشور و مسئولان استان همدان سینمای باز سازی شده فلسطین رسما بازگشایی و جوایز برگزیدگان ششمین مسابقه فیلمنامه نویسی کودک و نوجوان اهدا شد.

آیین بازگشایی سینما فلسطین همدان با حضور حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی، سید محمدباقر حسینی سیر رئیس حوزه هنری استان همدان، محمد حمزه‌زاده قائم مقام حوزه هنری و مدیر سازمان توسعه سینمایی سوره، محمدناصر نیک بخت استاندار همدان، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، علیرضا شجاع نوری دبیر بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم های نوجوانان، فرید فرخنده کیش مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، جلیل اکبری صحت، علیرضا کریمی صارمی، سهیلا عسگری، کیومرث پوراحمد، وحید نیکخواه آزاد، حمید جبلی، امیرشهاب رضویان، مجید قاری زاده، رابعه مدنی و جمعی از اهالی سینما و رسانه برگزار شد.
در ابتدای این مراسم پس از پخش کلیپ «قربان تا غدیر» با یادی از حادثه منا و جان باختگان، کلیپ دیگری از مراحل بازسازی سینما فلسطین همدان به نمایش در آمد.
مجری برنامه ضمن یادآوری این نکته که مردم همدان ۱۵ سال در انتظار بازگشایی این سینما بودند، از افتتاح این سینما در آستانه جشنواره و نخستین المپیاد فیلمسازی ابراز خوشحالی کرد.
محمد حمزه زاده قائم مقام حوزه هنری و مدیر سازمان توسعه سینمایی سوره به عنوان نخستین سخنران این مراسم گفت: ‌تجربه لذت‌بخش و خوبی است که به جای خراب شدن شاهد آبادی هستیم و مهم‌تر اینکه این آبادی و نو شدن محصول همدلی و همراهی واقعی بین مسئولان استان و سازمان سینمایی و حوزه هنری صورت گرفته  است. استان همدان به سمت بازسازی این فضاها می‌رود و همچنین با کمک منابع محدود دولتی که وزارت ارشاد به این کار اختصاص می‌دهد، این امر میسر می‌شود.
وی افزود: در این فضاها باید شأن مخاطب در نظر گرفته شود، امیدوارم مردم در این سال‌ها و در این سالن‌های سینما، تماشاگر امید و زندگی خوب باشند. برای روزهای پرامیدتر سینمای ایران دعا می‌کنیم.
پس از آن سید محمدباقر حسینی سیر رئیس حوزه هنری استان همدان گفت: در مسیر تعمیراتی که توسط حوزه هنری برای سینماهای همدان صورت گرفت، ابتدا سینما قدس همدان را در سال ۸۶ تعمیر کردیم؛ سپس سینما بهمن ملایر در سال ۸۹ بازسازی شد. در سال ۸۴ تعمیر سینما تئاتر فلسطین آغاز و در سال ۸۵ با فیلم «کافه ستاره» این سینما تعطیل شد. بالاخره بازسازی جدی آن را از سال ۸۹ شروع کردیم.
وی ادامه داد: تعمیر و بازسازی هر سه سینما با عنایت خاص استانداری حوزه هنری مرکز و وزارت ارشاد و سازمان سینمایی انجام شد. مجموعه اعتبارات هزینه شده که برای این امر اختصاص یافت حدود یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان بود. درخواست من از آقای ایوبی این است که کمک کنند تا بدهکاری‌هایمان را برای این بازسازی پرداخت کنیم و از طرف دیگر می‌خواهم که سینما قدس به عنوان پردیس سینمایی همدان بازسازی شود.
در ادامه محمدناصر نیک بخت استاندار همدان گفت: بازگشت جشنواره فیلم‌های نوجوان به همدان مرهون همت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت آقایان ایوبی، تابش و شجاع نوری بود. من معتقدم کودک و نوجوان آماده یادگیری بهترین فرهنگ‌های ایرانی است که از طریق فیلم و تئاتر می‌توان این فرهنگ را حفظ و منتقل کرد.
وی ادامه داد: سینما می‌تواند به کودک و نوجوان و جوان مظلوم بودن و نکوهش جنگ را بیاموزد. ما به همین منظور تلاش می‌کنیم تا دبیرخانه این جشنواره در همدان باشد و همچنین سینماهای این شهر بازسازی شود. خودم به شخصه هنر و فرهنگ و سینما را دوست دارم و از تاثیرات آن بر فرهنگ جامعه آگاه هستم.
وی اظهار کرد: بارزترین خواسته اهالی فرهنگ و هنر و سینما و رسانه از من همیشه این بود که جشنواره کودک و نوجوان به همدان برگردد و سینما فلسطین هم بازسازی شود. امروز سربلندم که این درخواست را توانستم فرمانبری کنم .
در ادامه این مراسم محمدناصر نیکبخت، محمد حمزه‌زاده، حجت اله ایوبی، محمدابراهیم الهی تبار معاون استاندار، فاضل عبادی رییس ارشاد همدان و علی تعالی فرماندار همدان به روی سن آمدند و از محمدعلی نامجویان رییس امور سینمایی استان و محمدرضا شادگان مدیر سینما فلسطین تقدیر کردند.
در ادامه این مراسم برای اهدای جوایز بخش فیلمنامه الهی تبار، تابش، جبلی اقدامی روی سن رفتند و پس از قرائت بیانیه هیات داوران توسط مجری جوایز اهدا شد.
لوح تقدیر و جایزه نقدی به نازنین اسماعیل‌پور و نیاز اسماعیل‌پور برای توجه به افسانه‌های محلی و بومی در فیلمنامه «گیس مرواری و کاکل زری» تعلق گرفت.
لوح تقدیر و جایزه نقدی به مجید شهبازی به علت واقع گرایی و توجه به توجه به هوش کودکان و نوجوانان در فیلمنامه «با همه‌ی کودکی‌اش» تعلق گرفت.
لوح تقدیر و جایزه نقدی به علی مینایی برای ایده بکر و جذاب در فیلمنامه «گول‌زن‌ها» تعلق گرفت.
همچنین در بخش طرح فیلمنامه هیچ جایزه ای اهدا نشد.
پس از پایان این مراسم امیرشهاب رضویان برای معرفی عوامل فیلم «همه رفقای خوب» به کارگردانی مجید قاری زاده روی سن رفت و بعد از آن، فیلم به نمایش در آمد.

روابط عمومی بیست‌ و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم های نوجوان همدان
۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۰
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500