نمایش جزییات خبر
۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۹

راه اندازی کارگاه شعر وترانه در دفترموسیقی

دفترموسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کارگاه شعر وترانه را با حضور محمدعلی بهمنی راه اندازی کرد.
راه اندازی کارگاه شعر وترانه در دفترموسیقی

به گزارش سایت دفتر موسیقی محمد علی بهمنی در توضیحی درباره‌ی این نشست‌ها گفت: با افزایش آثار موسیقیایی در دنیای امروز، ترانه – به معنای اشعاری که به همراه موسیقی اجرا شده – جایگاه ویژه ای در جریان شعر امروز و در میان شاعران معاصر پیدا کرده ، ودر سالیان اخیر ترانه به عنوان گونه ای از شعر از سوی شاعران و ترانه سرایان مطرح شده است.

رئیس شورای شعر دفتر موسیقی در ادامه افزود: رد قطعه ای از ترانه های یک آلبوم که درشورای شعر دفترموسیقی بررسی و انجام می پذیرد، گاهی اوقات باعث اعتراض شاعر شده است .به همین دلیل طی جلسه ای درشورای شعر دفترموسیقی با حضور فرزاد طالبی سرپرست این دفتر، تصمیم گرفته شد تا کارگاه شعر و ترانه در دفتر موسیقی  راه اندازی شود، و با گفتگوی نزدیک و رودرو با شاعران مشکلات گرفته شده از ترانه برطرف شود.

وی در ادامه متذکر شد: وقتی روح شاعرانه نباشد، ماندگاری ترانه کم می‌شود و تمام کارهایی که در حافظه و جزو میراث ما باقی مانده، آثاری است که با شاعرانگی همراه است. 

این کارگاه درروزشنبه هرهفته ساعت 14دردفترموسیقی با حضور محمد علی بهمنی برگزار می شود .واولین جلسه آن درتاریخ 3مرداد ماه تشکیل خواهد شد.

 محمدعلی بهمنی از جمله شاعران و ترانه سرایان نامدار معاصر به شمار می رود.

وی همچنین ریاست شورای شعر دفتر موسیقی را نیز به عهده دارد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید