نمایش جزییات خبر
۲۲ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۲

صبح امروز وزیر فرهنگ با سفیر الجزایر در تهران دیدار کرد

صبح امروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با "عبدالمنعم احریز" سفیر الجزایر در تهران دیدار و گفت و گفت و کرد و بر گسترش تعاملات فرهنگی در زمینه های مختلف میان دو کشور تاکید کرد.
صبح امروز وزیر فرهنگ با سفیر الجزایر در تهران دیدار کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزات فرهنگ و ارشاد اسلامی، "علی جنتی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار ضمن تبریک سالروز استقلال الجزایر گفت: ایران و الجزایر دو کشوری هستند که از دیرباز به ویژه در دهه اخیر روابط نزدیک و دوستانه ای با یکدیگر داشته اند و همواره مبارزات مردم الجزایر با فرانسوی ها برای استقلال خود و اخراج آنها از کشورشان در ذهن مردم ما ماندگار است.

وی با اشاره به موافقتنامه فرهنگی میان دو کشور ادامه داد: برای گسترش و اجرایی کردن این موافقتنامه که از دیر زمان به امضا رسیده است و تاکنون نیز دارای اعتبار است باید هر دو یا سه سال یکبار برنامه مبادلات فرهنگی نیز میان دو طرف به امضا برسد.

جنتی افزود: باید همواره از ظرفیت های فرهنگی میان دو کشور برای گسترش همکاری ها استفاده کرد و از طریق برگزاری هفته های فرهنگی در دو کشور شرایط آشنایی بیشتر دو ملت با آیین ها و سنت های یکدیگر را فراهم آورد.

وی بر شرکت و حضور در نمایشگاه های بین المللی کتاب دو کشور و همچنین تبادل گروه های هنری، موسیقی، نگارگری ، نقاشی و عرضه آثار آنها و همکاری های سینمایی با هدف گسترش روابط تاکید کرد.

وزیر فرهنگ دولت تدبیر و امید با اشاره به مکاتبات تاریخی میان سران دو کشور ایران و الجزایر در زمینه های مختلف ادامه داد: دو کشور در مجامع بین المللی و منطقه ای نیز از جمله سازمان کنفرانس اسلامی، یونسکو، آیسسکو و ... همواره روابط و همکاری های خوبی دارند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید