نمایش جزییات خبر
۲۵ آذر ۱۳۹۳ ۱۳:۱۱

تاکید رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد بر کسب اخبار از منابع مشخص و موثق

به دنبال انتشار احکام انتصاب برخی افراد در این وزارتخانه از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر روی خروجی یکی از رسانه ها ، مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی توضیحاتی را بیان کرد.
تاکید رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد بر کسب اخبار از منابع مشخص و موثق

بابک دربیکی، اظهار داشت: اخیرا دیده شده برخی از رسانه ها از راههای غیر رسمی به دنبال کسب اخباری در خصوص فعالیتهای این وزارتخانه می باشند و برای دستیابی به خبر از طریق ارتباط گیری با  افراد نا آگاه و غیر مرتبط با حوزه اخبار اقدام می کنند که این موضوع می تواند گاهی به خطر افتادن جریان سالم اطلاع رسانی و تعامل و ارتباط با روابط عمومی ها را به دنبال داشته باشد.

دربیکی افزود: از آنجا که مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه تنها مرجع رسمی انتشار اخبار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محسوب می شود ضروری است که رسانه ها قبل از انتشار اخبار به ویژه اخبار مربوط به انتصاب و احکام رسمی با این مرکز تعامل داشته و سپس اقدام به انتشار آن نمایند.

مشاور وزیر رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی در ادامه تاکید کرد: پایگاه اطلاع رسانی وزارت متبوع به نشانی www.farhang.gov.ir تنها پایگاه و منبع رسمی اخبار و انتصابات وزیر محترم، معاونین و مدیران وزارتخانه  است و انتشار هرگونه خبر قبل از انتشار بر روی این پایگاه فارغ از صحت و سقم آن مورد تایید این مرکز نمی باشد.

وی در پایان ضمن تاکید بر ضرورت رعایت اخلاق حرفه ای روزنامه نگاری از همه رسانه ها خواست تا با تعامل بهتر با این مرکز، به منبع خود اعتبار بخشیده و به جریان سالم اطلاعات و رعایت عدالت در انتشار اخبار کمک نمایند.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید