نمایش جزییات خبر
۱۸ آذر ۱۳۹۳ ۱۵:۰۶

صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه؛ سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ازپیشنهاد افزایش بودجه وزارت ارشاد در سال آینده خبر داد/ تقدیر 180 نماینده مجلس از برگزاری موفق اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه از پیشنهاد افزایش بودجه این وزارتخانه و رشد یکصد میلیارد تومانی آن برای سال ۹۴ خبر داد.
صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه؛ سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ازپیشنهاد افزایش بودجه وزارت ارشاد در سال آینده خبر داد/ تقدیر 180 نماینده مجلس از برگزاری موفق اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی "حسین نوش آبادی" سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر گفت: بودجه بخش فرهنگ در سال جاری ۵۲۰ میلیارد تومان بوده که دولت پیشنهاد افزایش آن را تا ۷۷۰ میلیارد تومان ارائه کرده و این در حالی است که بودجه پیشنهادی وزارت ارشاد در این حوزه هزار میلیارد تومان بوده است.

سخنگوی وزارت ارشاد با بیان اینکه ما در همه حوزه‌های فرهنگ و هنر شاهد رشد بودجه در لایحه تقدیمی به مجلس هستیم، افزود: حوزه‌های پژوهش و تحقیقات و فناوری اطلاعات دارای رشد بودجه هستند همچنین سهم بنیاد بین المللی امام رضا(ع) رشد قابل توجهی در بودجه پیشنهادی داشته است. بودجه حوزه سینمایی در تولید فیلم های فاخر نیز در سال آینده از رشد برخوردار است و در بخش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که ناظر بر دیپلماسی فرهنگی دولت است، شاهد رشد قابل توجه در بودجه هستیم.

وی ادامه داد: همچنین بودجه سازمان تبلیغات اسلامی و موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) رشد قابل توجهی داشته است.

نوش‌آبادی با تاکید بر رشد یکصد میلیارد تومانی بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در لایحه تقدیمی به مجلس شورای اسلامی گفت: در سال گذشته ۶۰۰ میلیارد تومان بودجه برای سال ۹۳ به مجلس پیشنهاد شده بود که از این میزان ۵۲۰ میلیارد تومان تخصیص یافت و برای سال آینده ۷۷۰ میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی شده است که ما امیدواریم این رقم در مجلس، نه‌تنها کاهش پیدا نکند، بلکه بیشتر از این هم بشود.

وی افزود: ممکن است رشد بودجه بخش فرهنگ و هنر مطلوب و مورد انتظار نباشد، اما با توجه به مجموعه شرایط حاکم در کشور و محدودیت‌ها در منابع و درآمدها، بودجه قابل قبولی است با این حال تدابیری هم برای استفاده از سرمایه‌های بخش خصوصی در حوزه فرهنگ و هنر اندیشیده شده است.

سخنگوی وزارت فرهنگ ادامه داد: ما در هیچ بخشی از حوزه‌های فرهنگ و هنر، کاهش بودجه نداشته‌ایم و اگر در برخی حوزه‌ها، رشد بودجه کم است، کمتر از بودجه سال جاری نیست البته ممکن است در برخی محورها مانند حوزه نشر، بودجه ثابت مانده باشد.

تقدیر 180 نماینده مجلس شورای اسلامی از برگزاری موفق دهمین اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی

در ادامه نوش آبادی با اشاره به برگزاری دهمین اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی گفت: این اجلاس هفته گذشته به میزبانی کشورمان در تهران برگزار شد، و امروز بیانیه تقدیر و تشکر ۱۸۰ نماینده مجلس شورای اسلامی از برگزاری موفق آن از تریبون مجلس قرائت شد که ما هم به این وسیله از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنیم.

وی با اشاره به بندهای بیانیه پایانی دهمین دوره این اجلاس که به امضای تمامی اعضای حاضر در اجلاس رسید، افزود: تصویب این بیانیه نشان دهنده همگرایی کشورهای اسلامی در مباحث مندرج در بیانیه بود. نوش آبادی گفت: در این بیانیه بر مقابله تمامی کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی با جریانات تکفیری که چهره اسلام را مخدوش کرده‌اند و همچنین نقش برجسته رسانه‌های این کشورها در به تصویر کشیدن جنایات جنگی و اقدامات غیرانسانی رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین تاکید شده است.

معاون حقوقی وزیر فرهنگ گفت: در این بیانیه حامیان اصلی این گروهک‌ها، غرب و رژیم صهیونیستی ذکر شده‌اند و بر ضرورت بهره برداری از ظرفیت‌های ارتباطی و اطلاع رسانی در کشورهای عضو این سازمان برای نشان دادن این جنایت‌ها و نیز تامین منابع انسانی و فناوری‌های مدرن ارتباطی از یکدیگر برای پیشبرد این هدف تاکید شده است. محکومیت جنایات داعش و استفاده ابزاری آن از فناوری های نوین ارتباطی برای اسلامی جلوه دادن این اقدامات غیرانسانی از سوی کشورهای عضو و همچنین ابراز نگرانی تمامی کشورها از اعمال دور از اسلام این گروه مورد تاکید قرار گرفت که از دستاوردهای بزرگ اجلاس بود.

وی افزود:این اجلاس در شرایطی برگزار شد که امروز مبتلا به جریانی به نام اسلام هراسی هستیم و برخی اقداماتی از جمله تحجرگرایی و افراطی گری را انجام می دهند که به نام اسلام آنها را ذکر می کنند.

نوش آبادی گفت: نقش اعضای کشورهای اسلامی در به تصویر کشیدن جنایات غیر اسلامی و رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین بسیار است و بر تلاش برای مشروعیت بخشیدن به فلسطین و داشتن دولتی مستقل تاکید شد.

سخنگوی وزارت فرهنگ ادامه داد: این اجلاس بر این اصل تاکید داشت که حامیان اصلی این گروهک ها غرب و رژیم صهیونیستی و کشورهایی که از نظر تسهیلاتی آنها را حمایت می کنند؛ هستند.

وی گفت:بهره وری از ظرفیت های ارتباطی و اطلاع رسانی  سرمایه گذاری در زیر ساخت های فناوری نوین ارتباطی برای مقابله با جریان رسانه ای نظام سلطه و غرب از جمله دستاوردهای این اجلاس بود.

معاون حقوقی وزیر ارشاد افزود: دهمین اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی بر همگرایی رسانه ای کشورهای اسلامی برای اشاعه صلح و آرامش در جهان اسلام تاکید داشت.

نوش آبادی گفت: این اجلاس بر مقابله با تمامی خشونت در جهان، مقابله با هر گونه اشکال خشونت و محکومیت اقدامات ننگین گروهک داعش و سوء استفاده این گروهک از وسایل ارتباطی نوین و سوء استفاده آنها از رسانه های نوین و شبکه های اجتماعی تاکید داشت که باید کشورهای اسلامی در مقابل موج رسانه ای و تبلیغات رسانه ای آنها و جریانات تکفیری باستند و با آنها مقابله ای شایسته داشته باشند.

وی افزود: در این اجلاس عنوان شد که شعارهای افراط گرایانه هیچ ارتباطی با اسلام ندارد و رسانه های جهان اسلام باید با این ایدئولوژی های افراط گرایانه  و رفتارهای غیر انسانی مقابله کند.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دیگر تاکیدات دهمین اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی ادامه داد: در این اجلاس همچنین تاکید شد که تروریست دین، مذهب و ملیت نمی شناسد و اگر در جهان اسلام کنترل نشود به زودی این گونه اقدامات غیر انسانی و افراطی گری بسیاری از کشورهای غربی و آمریکایی را نیز فرا می گیرد. بنابراین مقابله با افراطی گری های آنها وظیفه تمامی کشورها است.

وی افزود: در این اجلاس تاکید شد که تنوع فرهنگ ها و تفاوت ها را به رسمیت می شناسیم. همگرایی و هم افزایی برای مقابله با افراطی گری نیاز ضروری است. منشای بحران منطقه گروه های افراطی هستند که ایده های خطرناکی دارند و هیچ گونه ارتباطی هم با اسلامی واقعی ندارند.

نوش آبادی ادامه داد: اجلاس وزاری اطلاع رسانی تاکید داشت که رسانه ها باید به سازمان کارآمد و تاثیر گذار تبدیل شوند و همه کشورهای اسلامی برای معرفی اسلام واقعی تلاش کنند زیرا رسانه ها علاوه بر وظیفه اطلاع رسانی ابزار قدرتمندی برای ایجاد روابط، روشن گری و ... هستند و ایجاد صلح و آرامش وظیفه همه کشورهای اسلامی است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشتاز تلاش برای ایجاد جهان عاری از خشونت است و در دهمین اجلاس وزرای اطلاع رسانی عنوان شد که باید رسانه های جهان اسلام به کامل بودن دین اسلام برای اداره جامعه بشری بپردازند و در معرفی این موضوع نقش آفرین باشند.

حمایت وزارت ارشاد از مروجان فرهنگ قرآنی در کشور

وی درباره بیمه فعالان قرآنی گفت: بیمه فعالان قرآنی و تمام کسانی که در حوزه‌های ترویج قرآن و نشر معارف قرآنی در حال فعالیت هستند از جمله برنامه‌های ما است که باید بیمه شوند و بیمه فعالان فرهنگی به ویژه فعالان قرآنی از اولویت های ارشاد است که مورد حمایت ما قرار خواهند گرفت.

نوش آبادی افزود: بیمه فعالان قرآنی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال دنبال شدن است و در حوزه قرآن و نشر فرهنگ قرآنی هیچ کوتاهی صورت نمی‌گیرد، هر اقدامی که بتواند به نشر و ترویج قرآن کمک کند مورد حمایت قرار می‌گیرد.

وی درباره اعطای مدرک درجه یک فرهنگ از سوی وزارت ارشاد به هوشنگ مرادی کرمانی گفت: این موضوع در حد یک پیشنهاد است.

موسیقی رپ نماد موسیقی غربی است

نوش آبادی در ادامه موسیقی رپ را نماد موسیقی غربی دانست و درباره صدور مجوز آن از سوی وزارت ارشاد افزود: تاکنون درخواستی درباره صدور مجوز موسیقی رپ نداشته­ایم و مجوزی نیز برای آن صادر نشده، از نظر موسیقی رپ نماد موسیقی غربی است و بعید است که تحت این عنوان مجوزی صادر شود زیرا موسیقی از نوع رپ به ترویج ناهنجاری‌ها می‌پردازد که به آن مجوز داده نخواهد شد.

شیوه نامه همکاری ارشاد و پلیس امنیت در حوزه اجرای کنسرت­های موسیقی

 سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هدف از امضای شیوه نامه میان دفتر موسیقی و پلیس امنیت را راهکاری برای کاهش ناهنجاری‌ها و جلوگیری از برخی حوادث که در حاشیه کنسرت‌ها رخ می‌دهد، عنوان کرد.

حسین نوش‌آبادی درباره شیوه‌نامه برگزاری کنسرت‌های موسیقی که توسط پلیس امنیت اجتماعی و اداره اماکن ناجا به دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت ارشاد ارائه شده است؛ گفت: این شیوه‌نامه در حوزه معاونت هنری در دست بررسی است و هنوز نهایی و مصوب نشده است. به زودی تفاهم‌نامه‌ای برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری به امضا خواهد رسید.

سخنگوی وزارت ارشاد درباره هدف از امضای این تفاهم‌نامه افزود: هدف از امضای این شیوه­نامه این است که ضوابط مشخصی را درباره کاهش برخی ناهنجاری‌ها و جلوگیری از برخی حوادث که در حاشیه کنسرت‌ها رخ می‌دهند، تعیین کنیم تا راهکاری برای جلوگیری از تجاوز به حریم افراد، رعایت حقوق شهروندی و رعایت ضوابط ایجاد شود.

وی با بیان اینکه این شیوه‌نامه مشترک می‌تواند کیفیت برگزاری کنسرت‌ها را بالا ببرد، یادآور شد: وزارت ارشاد از قبل به دنبال تنظیم این شیوه‌نامه بود که اگر موفق باشیم و منعقد شود، مشکلاتی مانند تعطیلی کنسرت‌ را نخواهیم داشت و دیگر شاهد برخوردهای سلیقه‌ای نخواهیم بود.

نوش‌آبادی درباره نکات مدنظر در این شیوه‌نامه، افزود: بر اساس این شیوه‌نامه هر کسی مجوز بگیرد، دیگر درگیر حواشی خاص برای کنسرت‌ها و آسیب نمی‌شود، بلکه تدابیر لازم برای صدور مجوز کنسرت اتخاذ شده و پلیس هم می‌تواند نقش خوبی در برگزاری منظم کنسرت‌ها داشته باشد.

رستاخیز در موقع مناسب اکران می­شود

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت اکران فیلم سینمایی «رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش تأکید کرد: مشکل خاصی برای اکران این فیلم وجود ندارد و اصلاحات لازم در این فیلم صورت گرفته و در موقع مناسب، اکران خواهد شد.

جشنواره شعر فجر همانند سال­های گذشته برگزار می­شود

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های جشنواره‌های مختلف فجر و روشن شدن مسیر فعالیت آنها گفت: تنها جشنواره شعر فجر عقب مانده است که درصدد هستیم به زودی این عقب‌ماندگی را جبران کنیم و داوران آن را مشخص کنیم.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: جشنواره شعر فجر همانند روال سال­های گذشته خود برگزار می­شود.

ارسال آیین نامه اجرایی قانون دسترسی آزاد به اطلاعات به مجلس

نوش‌آبادی درباره قانون دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: قانون دسترسی آزاد به انتشار اطلاعات در دولت قبل نیز پیگیری شده بود و به دولت ارسال شد و قرار بود در دولت گذشته آیین‌نامه اجرایی به تصویب برسد که دولت آن را انجام نداد. این قانون سال 89 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و به دولت ارسال شد تا آیین‌نامه اجرایی آن تنظیم شود. بنابراین دولت یازدهم آیین‌نامه اجرایی قانون را تنظیم کرد و 3 هفته گذشته این آیین‌نامه اجرایی به تصویب دولت رسیده و برای طی کردن مسیر قانونی به مجلس ارسال شد

وی افزود: تفاوت آیین‌نامه اجرایی با لوایح پیشنهادی دولت این است که لوایح قانونی دولت باید به تایید نمایندگان مجلس شورای اسلامی برسد اما آیین‌نامه اجرایی باید به تایید رئیس مجلس برسد. با نوشتن آیین‌نامه اجرایی و تصویب در دولت این قانون اجرایی شده و امضای آن توسط رئیس مجلس این قانون اجرایی شده و از دستاوردهای بزرگ دولت یازدهم محسوب خواهد شد

سخنگوی وزارت ارشاد ادامه داد: براساس این آیین‌نامه اجرایی مردم حق دارند که از آخرین تصمیمات دولت در حوزه‌های مختلف اطلاع یابند. تمام دستگاه‌ها موظف هستند آخرین اطلاعات خود را به اطلاع مردم برسانند.

وی تاکید کرد: بر اساس قانون دسترسی آزاد به اطلاعات هیچ‌کس نباید محروم از اخبار و اطلاعات دستگاه‌های مختلف اجرایی باشد. این یک حرکت در مسیر تامین حقوق شهروندی و یک جهش برای رسیدن به نقطه‌ای که مطلوب نظر دولت و نظام است.

نوش آبادی درباره مخالفت های احتمالی با قانون دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: این قانون مصوب مجلس بوده و قابل تغییر نیست. دولت نیز موظف بوده که آیین‌نامه اجرایی آن را بنویسد بنابراین با نوشتن آیین‌نامه اجرایی و تصویب آن پس از امضای مجلس در آینده‌ای نزدیک اجرایی خواهد شد.

حضور "یانی"  مبنی بر رعایت تمامی قوانین جمهوری اسلامی است

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حضور "یانی" آهنگساز یونانی در ایران که گفته شده باید مجوز رسمی و دولتی داشته باشد، گفت: یکی از عناصر مهم در توسعه فرهنگی توجه به هنر و تبادل ظرفیت‌های هنری بین کشورها و ملت‌های مختلف است. برخی چهره‌های فاخر موسیقی جهان از جمله یانی می‌توانند در حوزه تعاملات دیپلماسی فرهنگی و هنری حائز اهمیت باشند. وزارت ارشاد با این نوع تعاملات مخالفتی ندارد، به شرطی که تمام قوانین و مقررات این حوزه رعایت شود

وی افزود: آنهایی که درصدد هستند این برنامه‌ها برگزار شود باید درخواست خود را ارائه کنند و ما مطابق با ضوابط اگر در چارچوب قوانین باشد با آنها موافقت خواهیم کرد. زیرا اینگونه حضور‌ها اتفاقاتی است که قطعا با استقبال زیادی مواجه می‌شود. در صورتی که از مکان، زمان و تعهد مناسب برخوردار باشند و اگر بسیاری از حاشیه‌هایی را که ممکن است برای کنسرت­ها رخ دهد به وجود می‌آورند؛ نداشته باشند، با درخواست‌شان موافقت می‌شود.

فرهنگ­سازی برای تحقق اهداف سند نهضت مطالعه مفید

نوش‌آبادی درباره وضعیت اجرای تحقق اهداف سند نهضت مطالعه مفید گفت: پایین بودن سرانه مطالعه دغدغه‌ای است که همه مسئولان به ویژه مقام معظم رهبری آن را مطرح کرده‌اند. معظم‌له بارها تاکید داشته که باید تدابیری اتخاذ شود تا بتوانیم این وضعیت اسف‌بار مطالعه را سامان دهیم.

وی افزود: بحث‌ها و اقدامات زیادی صورت گرفت که کافی نبوده است. اکنون نیز نوشتن سند مطالعه مشکلی را حل نمی‌کند ما نیازمند فرهنگسازی هستیم و باید فرهنگ مطالعه را در کشور ایجاد کنیم. نوشتن آیین‌نامه و سند خوب است اما کافی نیست و باید از شیوه‌هایی که بتواند افزایش مطالعه را رواج دهد بهره بگیریم

معاون حقوقی وزیر فرهنگ با اشاره به حوزه تبلیغ کتاب گفت: تبلیغ کتاب‌های معاصر، توزیع کتاب، تقویت و توانمندکردن شبکه‌های توزیع کتاب در فروشگاه‌ها بسیار اندک بوده است، و امروزه دسترسی مردم به کتاب آسان نیست. در این زمینه باید پرداخت یارانه کتاب برای مردم را بسیار جدی بگیریم تا مردم به مطالعه عادت کرده و تشویقی برای آنها باشد.

وی ادامه داد: برنامه‌های مختلف فرهنگی، تولید فیلم، استفاده از هنرهای نمایشی و... برای اینکه کتاب را به یک نیاز ضروری و حیاتی در جامعه تبدیل کنیم، در بالا بردن سرانه مطالعه مفید و رسیدن به اهداف این سند بسیار موثر است

نوش‌آبادی افزود: همه اینها می تواند هم در سند راهبردی نهضت کتابخوانی درج شود و هم در برنامه‌ها و فعالیت‌های نهادها گنجانده شود. نمی‌توان گفت چون سند نهضت مطالعه مفید آماده نیست نهادها فعالیت‌های خود را تعطیل کنند. شورای فرهنگ عمومی با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی در حال تنظیم این سند است اما پروسه تنظیم آن طولانی است. 

حمایت وزارت ارشاد درباره جشنواره های دفاع مقدس

وی درباره حمایت وزارت ارشاد  برای حمایت مادی از جایزه کتاب سال دفاع مقدس گفت: برگزاری جشنواره‌های هنری و ادبی دفاع مقدس به تقویت فرهنگ مقاومت و ایثار منجر می‌شود که وزارت ارشاد نیز تاکنون در حد توان از آنها حمایت داشته است. اکنون نیز هر جایی که نیازی باشد وزارت ارشاد به رفع موانع کمک می­کند زیرا وزارت ارشاد به حوزه دفاع مقدس و ترویج تفکر ایثار و مقاومت با اجرای برنامه‌های مختلف توجه دارد.

نوش آبادی ادامه داد: افزایش سهم حوزه دفاع مقدس در کنار رشد و پیشرفت سایر حوزه‌ها در سیاست‌های ارشاد وجود دارد و ارشاد از آن حمایت می‌کند.

حمایت وزارت ارشاد از واردکنندگان کاغذ

سخنگوی وزارت ارشاد با اشاره به  سیاست وزارت ارشاد درباره کاغذ گفت: ما تمام ظرفیت‌های داخلی و خارجی برای تامین کاغذ موردنیاز داخلی به کار می‌گیریم علاوه بر تامین نیازهای داخلی و توانمند کردن صنعت تولید کاغذ در کشور ما از ظرفیت‌های خارجی نیز استفاده می‌کنیم، به این منظور برای واردکنندگان کاغذ تسهیلاتی همچون معافیت‌های مالیاتی در نظر می‌گیریم اما در مجموع باید به سمتی برویم که بتوانیم نیازهای داخلی خود را از صنایع وابسته به کاغذ و چوب تامین کنیم هرچند هنوز به مرز خودکفایی در زمینه تولید کاغذ داخلی دست نیافته‌ایم.

طراحی گوگل فارسی

وی درباره طرح گوگل فارسی گفت: این ایده نخستین‌بار توسط وزیر ارشاد در راستای تقویت فرهنگ زبان فارسی و گسترش آن در کشورهای دیگر مطرح شد، با طرح این ایده و اجرای برنامه ما تلاش خواهیم کرد که تقویت و ترویج زبان فارسی در کشور و خارج از کشور از طریق طراحی گوگل فارسی در داخل شبکه ملی کشورمان گسترش داده و همچنین سایر کشورها بتوانند از این توان بهره ببرند.

نوش‌آبادی افزود: طراحی گوگل فارسی گامی در جهت تقویت زبان فارسی در میان سایر ملت‌هاست و از طرفی دیگر کاربر را از آسیب‌هایی که سایر شبکه‌ها و موتورهای جست‌وجوگر جهانی دارند حفاظت خواهیم کرد.

وی افزود: وزارت ارشاد اکنون در حال طراحی این گوگل بوده و همچنان که طرح شبکه ملی فرهنگ را در استان‌ها در حال اجرا دارد.

بررسی تقاضای فعالیت شبکه های خارجی در کشور 

وی در پایان نشست خبری امروز خود در پاسخ به این پرسش که اگر شبکه BBC درخواست خود برای فعالیت در ایران را ارائه کند آیا وزارت ارشاد با آن موافقت می‌کند، گفت: هر شبکه خارجی که معاند نظام نباشد و بتواند در حوزه اطلاع رسانی نقش ایفا کند ما تقاضای آن را بررسی خواهیم کرد.

 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید