نمایش جزییات خبر
۱۶ آذر ۱۳۹۳ ۱۶:۰۰

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: توسعه فناوری های نوین ، درجه رفاه اجتماعی را بالاتر می برد

برگزاری نمایشگاه الکامپ٬ هم برای افراد فعال در این حوزه از این جهت که کارشان را ارزیابی می کنند و هم برای آشنایی مردم با فناوریهای نوین از اهمیت بسیاری برخوردار است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: توسعه فناوری های نوین ، درجه رفاه اجتماعی را بالاتر می برد

«علی جنتی» ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با ستاد خبری بیستمین نمایشگاه بین المللی الکامپ درباره برگزاری این نمایشگاه و نقش آن در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور٬ بیان کرد: هر چه فناوری اطلاعات و ارتباطات توسعه بیابد٬ مردم  امور روزمره زندگی شخصی و اجتماعی خود را راحت تر انجام می دهند و درجه رفاه اجتماعی نیز بالاتر می رود.
جنتی با اشاره به مرتفع شدن نیازهای ارتباطی و اطلاعاتی با استفاده از دستگاههای هوشمند٬ گفت: لازم است به این نکته اشاره کنم که هر چه اپلیکیشن های قابل استفاده روی موبایلها و تبلتها گسترش پیدا کند طبیعتا نیازهایی چون مراجعه به خارج  از منزل و محل کارنیز کمتر می شود.

وی در ادامه ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه الکامپ٬ افزود: دست اندرکاران این نمایشگاه کار بسیار ارزشمندی انجام دادند و زحمات زیادی طی مدت کوتاهی کشیدند که امید می رود بازخورد نمایشگاه و استقبال از آن زحمات آنها را جبران کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  درباره راه اندازی شبکه ملی فرهنگ و مشارکت این وزارتخانه در این موضوع گفت: بحث شبکه ملی فرهنگ با مشارکت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه دیجیتال و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه محتوایی فعال شده است.

جنتی اظهار امیدواری کرد: این شبکه مجازی به گونه ای تغذیه شود که انچه اطلاعات در حوزه علم و فرهنگ در کشور موجود است٬ قابل دسترس برای عموم مردم نیز باشد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید