نمایش جزییات خبر
۱۳ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۰۱

وزیر فرهنگ در دیدار با معاون وزیر اطلاع رسانی کویت بر گسترش روابط رسانه ای دو کشور تاکید کرد

وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در دیدار صبح امروز خود با معاون وزیر اطلاع رسانی کویت در امور رسانه ها بر گسترش روابط رسانه ای و توجه به شعار دهمین دوره اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی مبنی بر "همگرایی رسانه ای برای صلح و آرامش در جهان اسلام" تاکید کرد.
وزیر فرهنگ در دیدار با معاون وزیر اطلاع رسانی کویت بر گسترش روابط رسانه ای دو کشور تاکید کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "علی جنتی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این مطلب گفت: کشور کویت یکی از کشورهای مهم و قابل توجه در منطقه خاورمیانه است و مشارکت این کشور در دهمین دوره اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی قابل تقدیر است.

وی افزود: همگرایی رسانه ای میان کشورهای ایران و کویت بر گسترش و تقویت روابط میان ملت های دو کشور در حوزه های مختلف از جمله آشنایی با آداب و رسوم و آثار فرهنگی و هنری آنها می افزاید.

در این دیدار "فیصل لیل المتلقم" معاون وزیر اطلاع رسانی کشور کویت در امور رسانه ها ضمن ابراز خرسندی از برگزاری دهمین دوره اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی گفت: محوریت این اجلاس بر روی مساله فلسطین در اتحاد کشورهای اسلامی برای توجه و حل این مساله در جهان اسلام نقش به سزایی دارد.

وی افزود: رسانه های کشور کویت از  آزادی بیان خوبی برخوردارند و آنها به راحتی می توانند به انتشار مطالب و اخبار خود بپردازند.

فیصل لیل المتلقم گفت: کشور ایران و کویت از دیر زمان روابط خوب و گسترده ای با یکدیگر داشته اند و روابط رسانه ای آنها نیز باید بیش از پیش گسترش یابد.

در ادامه "حسین انتظامی" معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  در امور مطبوعاتی گفت: سطح رسانه های کشور کویت از نظر آزادی بیان بسیار بالاست و این موضوع نقش متمایزی نسبت به دیگر  رسانه های منطقه را دارد.

وی افزود: کشور ایران آمادگی دارد بین رسانه های ایران و کویت خواهر خواندگی ایجاد کند و این اتفاق به همت و تلاش وزارت خانه های فرهنگ دو کشور نیاز دارد.

انتظامی ادامه داد: رفت و آمد و تعامل رسانه ای میان اهالی رسانه و مطبوعات دو کشور یکی دیگر از شرایطی است که می تواند  به ایجاد تبادلات رسانه ای میان دو کشور بیانجامد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید