نمایش جزییات خبر
۱۲ آذر ۱۳۹۳ ۱۷:۵۰

مروری بر تاکیدات برخی وزرای اطلاع رسانی در دهمین اجلاس وزاری اطلاع رسانی کشورهای اسلامی- 1

برخی وزاری اطلاع رسانی کشورهای اسلامی حاضر در دهمین دوره اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی با سخنرانی خود در هتل آزادی تهران محل برگزاری این اجلاس بر ضرورت همکاری های رسانه ای کشورهای اسلامی برای ایجاد وحدت جهان اسلام تاکید کردند.
مروری بر تاکیدات برخی وزرای اطلاع رسانی در دهمین اجلاس وزاری اطلاع رسانی کشورهای اسلامی- 1

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برخی از وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی و سفیران حاضر در تهران در دهمین اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی که با شعار همگرایی رسانه ای برای صلح و آرامش در جهان اسلام در حال برگزاری است، سخنرانی و بر وحدت رسانه ای این کشورها تاکید کردند.

تاکیدات وزیران اطلاع رسانی عنوان شده به شرح زیر است:

معاون وزیر ارتباطات جمهوری گینه:

"حاجیه مردم" معاون وزیر ارتباطات جمهوری گینه با تاکید بر آزادی مطبوعات و آزادی های اطلاع رسانی و عدم تحمیل عقاید خود بر دیگران بر هم زیستی مسالمت آمیز که منجر به آرامش و صلح در جهان اسلامی می شود؛ تاکید کرد.

وی گفت: همکاری مشترک کشورهای اسلامی در زمینه های اطلاعات و ارتباطات و بهره گیری از منابع ملی کشورها کمک می کند تا با برنامه هایی که برای از بین بردن صلح جهان اسلام  در دست اجرا است؛ مقابله شود.

مدیر کابینه معاون وزارت ارتباطات توگو:

مدیر کابینه معاون ارتباطات توگو گفت: رسانه ها در توسعه جوامع اسلامی از اهمیت زیادی برخوردارند و لازم است با برخی رسانه ها که برای تحریف چهره واقعی اسلام در جهان تلاش می کنند؛ مقابله شود.

وی بر همزیستی مسالمت آمیز مسلمانان با سایر ادیان اشاره کرد و افزود: همکاری و همگرایی بیشتر میان کشورهای اسلامی با هدف مقابله با چالش های پیش رو از جمله ضروریات است.

"ابراهیم العابد"- دبیر کل شورای ملی اطلاع رسانی امارات عربی متحده:

العابد گفت: معرفی حقیقت اسلام در دنیا و عاری بودن آن از هرگونه خشونت و افراطی گری از جمله ضروریاتی است که کشورهای اسلامی باید بر این مهم تاکید داشته باشند.

وی بر همکاری های رسانه ای دو یا چند جانبه بین کشورهای اسلامی تاکید کرد و افزود: فعال شده خبرگزاری کشورهای اسلامی و اتحادیه رادیو و تلویزیون کشورهای اسلامی ضروری است.

"ضیاءالدین سعید" - سفیر جمهوری جیبوتی در ریاض:

سفیر جمهوری جیبوتی در ریاض در سخنان خود بر حمایت و دفاع کشورهای اسلامی از قدس به عنوان سرزمین مورد احترام همه ادیان الهی تاکید کرد.

وی گفت: کشورهای اسلامی باید با رسانه هایی که منجر به ایجاد تفرقه و فتنه در میان مسلمانان می شوند؛ مقابله کنند.

ضیاءالدین سعید بر ضرورت اجرای قطعنامه های وزرای اطلاع رسانی که در دهمین اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی به تصویب خواهد رسید؛ تاکید کرد.

"علی الشلاح" رییس هیات امنای شبکه رسانه ای جمهوری عراق:

رییس هیات امنای شبکه رسانه ای جمهوری عراق در سخنان خود بر آلام و مشکلات موجود در عراق که گروه های افراطی گری و خشونت طلب بخشی از آن را به وجود آورده اند اشاره کرد.

وی گفت: از تمامی کشورهای اسلامی می خواهم تا در زمینه مقابله با تروریست ها و گروه های خشونت طلب با یکدیگر همکاری کنند.

"خالد عمار"- رییس دفتر حفاظت منافع جمهوری مصر در تهران:

خالد عمار گفت: کشورهای اسلامی باید از ملت فلسطین حمایت کنند و برای بازسازی آن و همچنین بازسازی نوار غزه تمام تلاش و توان خود را به کار گیرند.

وی افزود: کشورهای اسلامی با وحدت خود باید در مقابل جریانات افراطی گری و فتنه انگیزی که امروزه در جهان اسلام پدیدار شده است؛ بایستند.

"هاکان تکین" -سفیر جمهوری ترکیه در تهران:

هاکان تکین بر ضرورت اجرای قطعنامه های صادر شده از سوی دهمین اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی تاکید کرد.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید