نمایش جزییات خبر
۱۱ آذر ۱۳۹۳ ۱۹:۳۵

وزیر فرهنگ در دیدار با وزیر اطلاع رسانی فلسطین: کشور ایران همواره حرکات وحشیانه اسراییل علیه فلسطین را محکوم می کند

کشور ایران همواره اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین را محکوم می کند و این رژیم را همواره به عنوان یک غده سرطانی در منطقه می داند که تمامی کشورهای اسلامی با وحدت یکدیگر باید این غده را از صحنه روزگار محو کنند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "علی جنتی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در دیدار با وزیر اطلاع رسانی فلسطین با تاکید بر این مطلب گفت: ما نسبت به آینده فلسطین و پیروزی آن بسیار امیدوار هستیم به شرطی که برای رسیدن به این پیروزی میان کشورهای اسلامی اعم از دولت ها و ملت های مسلمان وحدت وجود داشته باشد.

وی افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران همواره بر مساله فلسطین تاکید دارد و تلاش می کند به طور عملی هم از آن حمایت کند و اجلاس همکاری کشورهای اسلامی که فردا در هتل آزادی برگزار می شود بیشتر در رابطه به همگرایی رسانه ای برای برخورد با خشونت و افراطی گری است تا از این طریق بتوان با دولت ها و ملت های مسلمان ارتباط بیشتری برقرار کرد.

جنتی گفت: ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران آمادگی هرگونه همکاری در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ... را با فلسطین داریم و بر گسترش روابط رسانه ای با یکدیگر تاکید می کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از آمادگی همکاری برای فعالیت و برگزاری هفته های فرهنگی فلسطین در ایران با هدف نشان دادن مظلومیت مردم فلسطین خبر داد.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید ادامه داد: در نمایشگاه مطبوعات امسال غرفه ای به عکس های مربوط به غزه و فلسطین اختصاص داده شده بود که از استقبال خوبی از سوی مردم کشورمان برخوردار شد.

وی گفت: آمادگی داریم تا در برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران غرفه ای را برای ارایه آثار و کتاب های مربوط به فلسطین اختصاص دهیم تا مردم کشورمان بیش از پیش با مظلومیت مردم بی گناه فلسطین آشنا شوند.

وی با تاکید بر گسترش همکاری های فرهنگی در حوزه های  مختلف از جمله سینما، تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و ... میان ایران و فلسطین ادامه داد: ایران این آمادگی را دارد تا زمینه ای فراهم آورد تا بسیاری از شخصیت های انقلابی و دینی فلسطین که در طول سالیان گذشته به شهادت رسیده اند را در قالب برگزاری همایشی در تهران معرفی کند.

در ادامه وزیر اطلاع رسانی فلسطین ضمن تشکر از حمایت های همواره کشور ایران از مظلومیت های ملت فلسطین گفت: ایران برای کل فلسطین است و فلسطین هم برای کل ایران است و همکاری های این دو ملت بر تحکیم روابط بین آنها می افزاید.

وی بر توسعه همکاری های مختلف میان دو ملت در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری از جمله سینمایی، موسیقی، تئاتر و... تاکید کرد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید