نمایش جزییات خبر
۱۱ آذر ۱۳۹۳ ۱۷:۵۱

وزیر فرهنگ در دیدار با دبیر کل سازمان همکاری های کشورهای اسلامی تاکید کرد: ضرورت همکاری های جهان اسلام در حوزه های رسانه ای

شرایط بین المللی و منطقه ای در دنیای امروز به گونه ای است که این ضرورت را ایجاد می کند تا کشورهای اسلامی و به طور کل جهان اسلام از نظر رسانه ای با یکدیگر همکاری های بیشتری داشته باشند تا از این طریق بتوانند در برخورد با چالش های پیش روی خود برخورها و تصمیمات مناسبی را اتخاذ کنند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "علی جنتی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در دیدار با دبیر کل سازمان همکاری کشورهای اسلامی با تاکید بر این مطلب گفت: امروز جهان اسلام  و منطقه با مشکلات بسیاری از جمله خشونت، افراطی گری و کشتر و کشتار بسیاری از گروهک ها مثل داعش روبروست بنابراین در صدد آمدیم که اجلاس وزاری اطلاع رسانی کشورهای اسلامی را با شعار همکاری کشورهای اسلامی برای صلح و آرامش در جهان اسلام برگزار کنیم.

وی افزود: امیدوارم در این دوره از اجلاس بتوانیم به تصمیمات مشترکی در جهت شعار اجلاس و همکاری های بیشتر میان کشورهای اسلامی برسیم و سازمان کنفرانس اسلامی در جهت اهداف خود قدم های بسیار موثری بردارد.

جنتی افزود: متاسفانه برخی مصوبات اجلاس های گذشته تاکنون عملی نشده است و باید تلاش کنیم با همکاری دبیرخانه سازمان همکاری کشورهای اسلامی این تصمیمات جامه عمل بپوشند.

وزیر فرهنگ بر تحکیم رسانه ای کشورهای اسلامی تاکید کرد و ادامه داد: سه نهاد آیسیسکو، ارسیکا و مجمع الفقه اسلامی زیر نظر سازمان همکاری های اسلامی فعالیت می کنند و درخواست دارم تا با مساعدت های دبیر کل این سازمان مشکلاتی که در حوزه آیسیسکو برای کشور ایران ایجاد شده است بر طرف شود زیرا سازمان های فرهنگی بیشتر باید در همین موضوع فعالیت کنند نه اینکه به سمت مسایل سیاسی روی آورند.

وی گفت: ایران با سازمان آریسکا همکاری های خوبی با هنرمندان دارد و هنرمندان ما در بسیاری از برنامه ها و همایش های فرهنگی و هنری این سازمان شرکت می کنند و امیدوارم بیشتر از بیش در این زمینه همکاری داشته باشیم.

جنتی افزود: مجمع الفقه اسلامی نیز فرصت مناسبی برای طرح نظرات فقهی علمای مذاهب اسلامی برای رسیدن به وحدت در جهان اسلام است و ما انتظار داریم موضوعات فقهی که در این مجمع مطرح می شود؛ به جمهوری اسلامی ایران نیز منتقل شود و ما نیز بتوانیم نظرات فقهی خود را به این مجمع منتقل کنیم.

وی ادامه داد: ضروری است تا در پایگاه اطلاع رسانی سازمان همکاری های اسلامی به معرفی شخصیت های بزرگ اسلامی برجسته و آثار آنها در زمینه های مختلف پرداخته شود زیرا این اقدام نقش موثری در پیشرفت علم، ادب و معارف اسلامی دارد.

در ادامه این نشست دبیر کل سازمان همکاری کشورهای اسلامی با محکوم کردن اقدامات وحشیانه داعش گفت: کشورهای اسلامی باید در تمامی حوزه ها با یکدیگر اتحاد و همکاری داشته باشند.

وی افزود: با برگزاری اجلاس وزاری اطلاع رسانی کشورهای اسلامی، وحدت اسلامی در جهان اسلامی استحکام می یابد.


اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید