نمایش جزییات خبر
۱ آذر ۱۳۹۳ ۱۵:۱۶

طی دو روز: دوره آموزشی ائمه جماعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قم برگزار شد

دوره آموزشی ائمه جماعات وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی طی دو روز در مجتمع یاوران مهدی قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستاناز قم، این دوره آموزشی که ویژه ائمه جماعات وزارت ارشاد سراسر کشور بود از صبح سه شنبه (27 آبان) آغاز و تا ظهر امروز(28آبان) ادامه داشت.

این دوره با حضور و سخنرانی حجج اسلام محسن قرائتی مسئول ستاد اقامه نماز کشور، محمد حسین فلاح زاده کارشناس احکام و حمیدرضا ارباب سلیمانی رئیس ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار شد.

برگزاری کارگاه هم اندیشی شیوه دعوت به نماز، موانع و راهکاری آن نیز از دیگر برنامه های این دوره آموزشی دو روزه بود که با حضور اساتید برجسته حوزه احکام و مسائل دینی به اتمام رسید.

حجت الاسلام دیانت استاد و کارشناس حوزه احکام و مسائل شرعی در گفتگو با خبرنگار شبستان در خصوص ماهیت این دوره آموزشی، اظهار داشت: در این دوره مسائلی مانند بایسته های امام جماعت، از جمله جایگاه امام از لحاظ شرایط فقهی، اخلاقی، ظاهری و علمی تشریح شد.

وی افزود: در این دوره شرایط ضروری و اولویت های امام جماعت تبیین و بر ضرورت آشنایی امام با روانشناسی، ادبیات و جامعه شناسی تاکید شد.

حجت الاسلام دیانت خاطرنشان کرد: لزوم اسلامی شناسی (تاریخ، تفسیر و احکام)، روش شناسی و مخاطب شناسی از دیگر مباحثی بود که در این دوره مورد بررسی و تاکید قرار گرفت.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید