نمایش جزییات خبر
۲۳ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۲۱

برگزاری نمایشگاه کتاب کار ارزشمندی است

کمال رستمعلی در بازدید از صد و هشتاد و سومین نمایشگاه کتاب استانی و هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب مازندران گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب کار ارزشمندی است.
برگزاری نمایشگاه کتاب کار ارزشمندی است

کمال رستمعلی در بازدید از صد و هشتاد و سومین نمایشگاه کتاب استانی و هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب مازندران گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب کار ارزشمندی است.

وی با اشاره به اینکه عناوین متنوعی در نمایشگاه کتاب عرضه شده است، تصریح کرد: آثار تخصصی کمتر در نمایشگاه ارائه شده و کتاب‌ها بیشتر برای ذائقه عام تهیه شده‌اند.
سخنگوی شورای اطلاع‌رسانی دولت با بیان اینکه جای کتاب‌های تخصصی در این نمایشگاه خالی است، اظهار داشت: تازه‌های کتاب کمتر در دسترس قرار گرفته اما در کل برای مخاطب عام، نمایشگاه خوبی است.
وی عادت‌ها و نوع تربیت دوران کودکی را از عوامل موثر در روند مطالعه دانست و افزود: در مدرسه کتاب صرفا یک تکلیف برای نمره گرفتن بوده و نه لذت بردن، به همین دلیل سرانه مطالعه در کشور پایین است.
رئیس روابط عمومی استانداری مازندران با بیان اینکه در دوران تحصیل مواجه ما با کتاب آموختن توام با لذت نبوده است، تصریح کرد: در دوران مدرسه انس و الفت با کتاب نبوده و این عادت به بزرگسالی منتقل شده است.
وی با اشاره به اینکه مردم با برگزاری نمایشگاه اینچنینی چند روزی درگیر کتاب می‌شوند، خاطرنشان کرد: پس از برگزاری نمایشگاه هم این ارتباط تا فرصتی دیگر قطع می‌شود.
رستمعلی گفت: فضایی که والدین برای فرزندان مهیا می‌کنند در روند مطالعه موثر است.‌
وی اظهار داشت: قرار نیست در زندگی به همه جا برسیم و همه چیز را بدانیم بلکه باید جست و جو کنیم و پویا باشیم.
سخنگوی شورای اطلاع‌رسانی دولت خاطرنشان کرد: باید به فرزندان بیاموزیم که حرکت و تکاپو دارای ارزش است و این جست و جو در نهایت به کتاب ختم می شود.
رستمعلی با اشاره به اینکه برخی کتاب‌ها ممکن است افراد را به پاسخ نرسانند، اظهار داشت: برخی کتاب‌ها طراح مسئله هستند و بسیاری از بزرگان و دانشمندان هم در آثار خود فقط به طرح مسئله پرداخته اند و تمام ارزش وجودی آنها به دلیل همین طرح مسئله است که در موارد بسیاری مورد اتهام قرار گرفته‌اند.
وی گفت: گرایش فرزندان از سنین کودکی به فضای مجازی و فیلم افراد را به وهم دانایی می‌رساند در صورتی که اطلاعات و دانش عمیق در کتاب نهفته است.
سخنگوی شورای اطلاع‌رسانی دولت یادآور شد: در دنیای جدید با وجود تمام پیشرفت‌ها، هیچ چیز کتاب نمی‌شود. 
 

روابط عمومی
اشتراک در
کلیدواژه ها: نمایشگاه بزرگ کتاب استانی در مازندران
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید