نمایش جزییات خبر
۱ شهریور ۱۳۹۰ ۱۷:۴۲

وزیر ارشاد: باید اعتقادات و باورهای دینی ومعنوی مردم افزایش یابد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این که ساخت جامعه معنوی و رسیدن به مدینه فاضله مستلزم کارزیربنایی و ریشه ای است، گفت: باید برای رسیدن به این مهم باید اعتقادات و باورهای دینی و معنوی مردم را افزایش داد.
وزیر ارشاد: باید اعتقادات و باورهای دینی ومعنوی مردم افزایش یابد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی ،"سید محمد حسینی" روز سه شنبه در مراسم رونمایی از دو نرم افزار 'سفر آخرت' و 'بحرین مروارید گمشده' که در محل وزارت ارشاد برگزار شد؛ افزود: کار اساسی این است که اعتقادات مردم به موضوع آخرت افزایش یابد، چرا که اگر این مساله تقویت نشود هر چه تلاش کنیم نتیجه بخش نخواهد بود.
وی گفت: این که در قرآن حدود هزار و 200 آیه در مورد آخرت وجود دارد، خود نشانگر وجود رمز و راز در آن است.
به گفته حسینی اگر مردم باور و اعتقاد داشته باشند که حساب و کتابی در کار است، قطعا این خود عامل بازدارنده ای برای برخی اعمال خواهد بود.
حسینی افزود: هر چه اعتقاد به آخرت مستحکم‌تر باشد انجام کارهای نیک و رعایت حقوق دیگران نیز افزایش یافته و کارها به طور عادی انجام می شود در غیر این صورت زندگی معنا و مفهومی نخواهد داشت و انسان در زندگی دچار پوچ گرایی می‌شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، تولید نرم افزاری درمورد تحولات بحرین را کاری ارزنده و مفید توصیف کرد و گفت: مظلومیت مردم بحرین بیش از سایر کشورهاست و باید در این زمینه اطلاع رسانی جامع و کاملتری برای جهانیان صورت گیرد.
وی افزود: در بحرین همه زورگویان و ایادی استکبار دست به دست هم می دهند تا مردم بی پناه و شیعیان مظلوم را سرکوب کرده و حقوق اولیه آنان را نادیده بگیرند.
حسینی منشا تحولات منطقه را انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: مردم منطقه به این باور رسیدند همانطور که مردم ایران در برابر زورگویان در بدترین شرایط مانند برخی تحریم‌ها، موضوع انرژی هسته ای، انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی مقاومت کرده و به پیروزی رسیدند، آنها نیز با الگو قراردادن این نظام ، پیروز این عرصه از تحولات خواهند بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: این تحولات در نهایت دیدگاه و تفکرات انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی را در منطقه تثبیت خواهد کرد.
حسینی خاطر نشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر دیدگاه جمهوری اسلامی ایران بر سایر دیدگاه ها غلبه کرده و ملت ها در حال حرکت به این سمت و سو هستند.
حسینی گفت: آمریکایی ها و غربی ها در صدد بودند نقشه جغرافیایی منطقه را به نفع خود تغییر دهند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان ابراز امیدواری کرد: حرکتی که در منطقه آغاز شده همچنان ادامه داشته باشد و در آینده نه چندان دور شاهد پیروزی مسلمانان بر زورگویان بوده و شرایط جدیدی را در منطقه شاهد باشیم.
نرم افزارهای 'بحرین ، مروارید گمشده' و 'سفر آخرت' ، امروز با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد رضا اخضریان کاشانی مدیر عامل موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی نمایه در دفتر وزارتخانه رونمایی شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید