نمایش جزییات خبر
۳۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۶:۰۶

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: خلق آثارهنری دینی و مذهبی سبب افزایش معرفت مردم می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضرورت توجه هنرمندان به خلق آثارهنری با مضامین دینی و مذهبی را مورد تاکید قرار داد و گفت: آثار دینی می تواند معرفت مردم را افزایش دهد و هرچه معرفت مردم بیشتر شودآثار آن نیز در زندگی آنها بیشتر متجلی خواهد شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: خلق آثارهنری دینی و مذهبی سبب افزایش معرفت مردم می شود

 

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،'سید محمد حسینی' در گفتگوی اختصاصی  با خبرنگارفرهنگی ایرنا ابراز امیدواری کرد هنرمندان  با استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری بویژه هنر تجسمی نقاشی بیش از گذشته ابعاد شخصیتی حضرت علی(ع) بپردازند و این شخصیت والا را بیشتر برای مردم تبیین کنند.
وی افزود: جا دارد هنرمندان ما برای تمام لحظات زندگی مولا علی (ع) برنامه داشته و به لحظه لحظه زندگی ایشان بپردازند زیرا که شخصیت حضرت، جامع الاطراف است.
عضوشورای عالی انقلاب فرهنگی  تصریح کرد: درباره فصاحت و بلاغت مولای متقیان علی (ع) نکات فراوانی وجود دارد که هنرمندان می توانند به آن پرداخته و این گوهر وجود را برای همگان معرفی وآشنا کنند.
حسینی در ادامه این گفتگو به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: نهج البلاغه معجزه علوی است به گونه ای که  بعد از قرآن مانندی ندارد و همین خصوصیت می طلبد که هنرمندان به آن بپردازند.
وی با بیان این که انتظار می رود هنرمندان ما به هنر دینی توجه بیشتری داشته باشند،گفت: آثار دینی می تواند معرفت مردم را افزایش دهد و هرچه معرفت مردم بیشتر شود آثار آن در زندگی آنها بیشتر متجلی می شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: ناهنجاری های ما در زندگی کنونی ناشی از این است که معرفت دینی در میان ما کمتر شده است و این هنرمندان هستند که می توانند معرفت دینی جامعه را افزایش دهند.

 حسینی تصریح کرد: جا دارد هنرمندان کشور در به تصویر کشیدن لحظات حساس و دوران پر فراز و نشیب امیرمومنان تلاش مضاعفی کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه زندگانی حضرت علی (ع) سرشار از لحظات حساس است، ازهنرمندان خواست بیش ازگذشته دست به خلق آثار فاخر و ارزشمند درمورد آن حضرت بزنند.

 

 

 

 

 

 

حسینی در پایان ابراز امیدواری کرد هنرمندان در تمام مناسبت‌ها همگام با مردم و حتی جلوتر از آن‌ها دست به خلق آثاری هنری فاخر، ارزشمند و ماندگار بزنند.

 

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید