نمایش جزییات خبر
۲۹ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۱۴

وزیر ارشاد در مصلی آستانه اراک:افزایش اقتدار ایران اسلامی امید رهایی ملتها از استبداد را تقویت می کند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: افزایش اقتدار ایران اسلامی در جهان امید رهایی از استبداد و نظام سلطه را بیش از پیش در سایر ملتها تقویت می کند.
وزیر ارشاد در مصلی آستانه اراک:افزایش اقتدار ایران اسلامی امید رهایی ملتها از استبداد را تقویت می کند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اداره کل ارشاد استان مرکزی ،" سید محمد حسینی" شامگاه جمعه در ادامه سفر یک روزه خود به شهرستان شازند در مصلای شهر آستانه استان مرکزی در جمع مردم این شهر افزود: امروز انقلاب اسلامی به عنوان نماد ظلم ستیزی در جهان مطرح است و ملت ها برای شکست قدرت های طاغوتی از انقلاب اسلامی درس می گیرند.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل الگویی از حکومت و اداره مملکت به جهانیان عرضه کرد که در نوع خود بی نظیر است و با وجود رهبری به دنیا ثابت شد که حکومت دینی توانایی اداره کشور را به خوبی دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: برای غلبه بیشتر بر فرهنگ غربی و جهانی کردن فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) همه وظیفه دارند در این عرصه همت مضاعف داشته باشند.
حسینی اظهار داشت: وظیفه روحانیان و علما در شرایط حساس کشور برای مقابله با فرهنگ غرب و شکست دشمن در جنگ نرم و روشنگری و بصیرت افزایی قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان سنگین و حساس است. 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی  تاکید کرد: با حرکت در مسیر فرهنگ نبوی، علوی، فاطمی، حسینی، رضوی و مهدوی می توان ادامه حیات طیبه انقلاب اسلامی را در جهان تضمین و از ارزشهای الهی، آرمان های اسلامی، اندیشه های امام راحل و رهبری و باورهای اعتقادی جوانان صیانت کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: دفاع از ولایت فقیه، آرمانها و ارزشهای اسلامی وظیفه همگانی است چون دشمن برای ضربه زدن به اصول اسلامی همه امکانات و تلاش خود را به کار گرفته است.
حسینی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شب های عظیم و سرنوشت ساز قدر گفت: شب های قدر بیانگر ارزش بالا و والای انسان کامل است که می توان از آن درس های بسیاری گرفت و نسبت به خود سازی معنوی بیشتر تلاش کرد.
وی یادآور شد: شب قدر مملو از پیام های اخلاقی و دینی سازنده است که می توان با انس با خدا، قرآن و مناجات، منشا تحولات عمیق فکری در انسان شود.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید