نمایش جزییات خبر
۲۹ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۵۳

عضو کابینه دولت دهم:تحقق جهاد اقتصادی موجب خنثی شدن تحریم های دشمن می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تحقق جهاد اقتصادی، حرکت در مسیر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حفظ و تقویت روحیه نشاط و شادابی، موجب خنثی شدن تحریم های دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی می شود.
عضو کابینه دولت دهم:تحقق جهاد اقتصادی موجب خنثی شدن تحریم های دشمن می شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از اداره کل ارشاد استان مرکزی،" سیدمحمد حسینی" عصر جمعه در نشست اعضای شورای اداری شهرستان شازند افزود: دشمنان تحریم را علیه کشور گسترش داده اند که با پشتیبانی ملت ایران عزیز اسلامی و تبعیت کامل از رهبری می توان مانند همیشه بدخواهان انقلاب اسلامی را ناکام گذاشت.
وی خدمات رسانی بی منت مدیران به مردم را مهم ترین مولفه پیشرفت ایران اسلامی دانست و گفت: امروز کشور در سایه وجود رهبری آگاهانه و خردمندانه رهبر معظم انقلاب در راستای معرفی اسلام ناب محمدی (ص) و فرهنگ علوی با قوت و قدرت حرکت می کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: توجه به مولفه های فرهنگی و حفظ و تقویت فرهنگ جهادی، ایثار و شهادت در جامعه رضایت بخش است و می توان در ابن بخش اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را در دنیا افزایش داد.
حسینی در ادامه از اصحاب رسانه خواست با ایجاد روحیه اعتماد به نفس و خود باوری در توسعه کشور نقش خود را به خوبی ایفا کرده و از سیاه نمایی و منفی گرایی خودداری کنند زیرا این مهم بهانه ای برای دشمن در خدشه دار کردن چهره انقلاب اسلامی می شود. 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی  در ادامه با تاکید بر رشد مطالعه و کتابخوانی در کشور افزود: یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری کاهش مطالعه در کشور است که باید در این راستا متولیان فرهنگی، تبلیغی، علمی و آموزشی بیش از پیش تلاش کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت:‌ برای مقابله و شکست دشمن در عرصه های مختلف باید روحیه ایثار و شهادت را در جامعه پررنگ تر کرد که در این راستا گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و برگزاری مناسبت های مختلف ضروری است.
حسینی خاطر نشان کرد: همچنین با توجه به تشدید هجمه های فرهنگی دشمن علیه باورهای جامعه و تضعیف اخلاق اسلامی در خانواده، رسالت مسوولان فرهنگی، دینی، هنری و رسانه ای کشور در تقویت بنیان خانواده و باورهای اعتقادی جوانان سنگین تر شده است.
وی در ادامه از برگزاری مراسم بزرگداشت 12 نفر از مشاهیر و مفاخر استان مرکزی در سال جاری خبر داد و گفت: در شهرستان شازند مراسم بزرگداشت 'میر انجم' نسخه نویس مشهور تعزیه کشور که در روستای قدمگاه این شهرستان مدفون است، برگزار خواهد شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید