نمایش جزییات خبر
۲۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۰:۲۰

وزیر ارشاد: سینما , تجلی گاه سایر هنرها است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه 'سینما' نقش بسزایی در انتقال پیام به مخاطب دارد و تجلی گاه سایر هنرها محسوب می شود؛ خلاقیت، فکر و هنر را از ویژگی های بارز هنر هفتم برشمرد.
وزیر ارشاد: سینما , تجلی گاه سایر هنرها  است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،'‌سید محمد حسینی' شامگاه چهارشنبه در ضیافت افطار هنرمندان و اهالی سینما که در بنیاد فارابی برگزار شد، رشد سینما را نیازمند رشد در همه عرصه ها دانست.
وی سینما را یکی از بهترین ابزارهای هنری برای معرفی و تبیین فرهنگ اصیل و غنی اسلامی - ایرانی برشمرد و خاطر نشان کرد :از طریق این رسانه می توان به راحتی پیامها را به مخاطبان  داخل و خارج از کشور منتقل کرد.
حسینی از سینما به عنوان پدیده ای غربی یاد کرد که از ابتدای ورود به ایران همواره مروج فرهنگ بیگانه و غرب بوده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه، ساختار و محتوای این هنر در کشور به طور کلی تغییر یافت، به گونه ای که هم اکنون شاهد رشد کمی و کیفی آن در عرصه های داخلی و بین المللی هستیم.
وی با اشاره به اینکه گاهی انسان به دلیل درگیر بودن در یک اتفاق هنری نمی تواند درک درستی از تحولات پیرامون خود داشته باشد، تصریح کرد: نگاه به سینما باید نگاهی از بیرون به این هنر باشد.
حسینی هنر را زیباترین وجه کمال توصیف کرد و افزود: اگر کسی از هنر بهره ای نبرد مانند میوه کال یک درخت خواهد بود.
نایب ریس شورای عالی سینما با اشاره به اینکه نباید از هنر سینما فقط برای به تصویر کشیدن تلخی ها و مشکلات بهره برد، خاطر نشان کرد: این هنر تاثیر بسزایی در معرفی، تبیین و به تصویر کشیدن توسعه، پیشرفت ها و آبادانی کشور در همه زمینه ها دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان از اهالی سینما خواست تا با استفاده از هنر هفتم، در معرفی و تبیین فرهنگ اصیل و غنی اسلامی - ایرانی تلاش کنند.
مراسم ضیافت افطار اهالی سینما با حضور '‌سید محمد حسینی' ‌وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ،'‌جواد شمقدری'‌ معاون سینمایی وزارت ارشاد،' علی اکبر جوانفکر مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی، شجاعی مدیرعامل صندوق حمایت از هنرمندان وزارت ارشاد، '‌هاشم میرزاخانی مدیرعامل انجمن سینمای جوان، '‌احمد میرعلایی' مدیرعامل بنیاد فارابی و جمعی از کارگردانان، تهیه کنندگان، بازیگران عرصه سینما؛ شامگاه چهارشنبه در بنیاد فارابی برگزار شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید