نمایش جزییات خبر
۲۶ مرداد ۱۳۹۰ ۱۹:۲۶

حسینی از بخش های مختلف موسسه تبیان بازدید کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در موسسه فرهنگی و هنری تبیان از بخش های مختلف این موسسه بازدید کرد.
حسینی از بخش های مختلف موسسه تبیان بازدید کرد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،"‌سید محمد حسینی"‌ روز یکشنبه با حضور در موسسه فرهنگی و هنری تبیان ضمن بازدید از بخش های مختلف این موسسه از نزدیک درجریان روند امور و فعالیت های این موسسه قرار گرفت.
در این بازدید که "‌فرج الله سلحشور" مدیریت موسسه،"سید محمدحسینی" را همراهی می کرد توضیحات جامع و کاملی در خصوص بخش های مختلف و کارهای در دست اقدام این موسسه ارائه شد.
در ادامه نیزدرنشست مشترکی با حضور وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی و کارکنان این موسسه برگزار شد.
در این نشست ‌"فرج الله سلحشور"ضمن تقدیر و تشکر از وزیرارشاد به خاطر حمایت ها و پشتیبانی ازهنرمندان کشور،ازتلاش های مستمروی بعنوان فعالترین و پرکارو جدی ترین وزیری که  برای اعتلای جایگاه فرهنگ و هنر کشورتلاش کرده قدردانی کرد.
وی همچنین توضیحاتی درباره مجموعه های فیلم وسریال در حال تولید این موسسه ارائه کرد.
کارگردان سریال یوسف پیامبر(ع) گفت: طی سه سال گذشته عمر ما صرف این شد که تعریفی درستی از فیلم سازی اسلامی را ارائه کنیم و در این زمینه نیز کارهای فراوانی را تاکنون انجام داده ایم.
سلحشور تصرح کرد: اگر بودجه و امکانات کافی در اختیار داشته باشیم مدعی هستیم که فیلم سازی ایران را می توانیم تغییر اساسی در آن ایجاد کنیم
مدیریت موسسه تبیان درادامه از وزیر ارشاد خواست تا برای ساخت مجموعه های در حال ساخت و تولید این موسسه ازجمله موسی کلیم الله،رستاخیز و اصحاب اخدود حمایت های لازم را بعمل آورد.
وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی نیزدراین دیداربا بیان پارهای سئوالات پیرامون مجموعه های درساخت توسط این موسسه ،از کارها و فعالیت های انجام شده بویژه سریال  حضرت یوسف ساخته فرج الله سلحشور تشکر کرد.
حسینی با تاکید بر حمایت از ساخت فیلم و آثار فاخر با محتوای اسلامی و مذهبی ،اظهار داشت: کشور ما دارای فرهنگ اصیل و غنی است و باید هنرمندان کشوربا استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری در معرفی و تبیین آن به جهانیان تلاش کنند.
نایب رئیس شورای عالی سینما با اشاره به برگزاری جلسه اخیر این شورا با حضور رئیس جمهوری ،خاطر نشان کرد: مصوباتی برای امضا و تایید نهایی رئیس جمهوری آماده شده و در این خصوص نیز مذاکراتی با وی انجام شده است.
وی ابراز امیدواری کرد پس از تایید و ابلاغ این مصوبات بسیاری از مشکلات پیشرو مرتفع و از آن طریق بتوانیم بودجه لازم برای انجام اینگونه فعالیت های هنری بویژه در زمینه ساخت و تولید فیلم و سریال های با محتوای اسلامی و مذهبی را بیشتر مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهیم.
در پایان این نشست صمیمی که بیش از 2 ساعت به طول انجامید، گواهی ثبت سه اثر ادبی هنری سریال و فیلم "موسی کلیم الله"،" رستاخیز" و "‌موسی و خضر نبی "‌توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به "‌فرج الله سلحشور"‌اعطا شد.
مدیرت موسسه تبیان نیز به رسم یادبود یک اثر هنری فرش مزین به آیه شریف "‌وان یکاد" تقدیم "‌سید محمد حسینی"‌شد.
موسسه تبیان 15 سال پیش برای انجام فعالیت های فرهنگی و هنری در زمینه های فیلم سازی، تئاتر، انتشارات،آموزش و تحقیقات به ثبت رسید.
این موسسه با هدف رسیدن به فیلم سازی اسلامی ،تئاتر و تلویزیون اسلامی فعالیت می کند.
موسسه تبیان دارای سه بخش مجزای تولید شامل استودیوی ضبط صدا،امکانات فیلمبرداری ،بخش تحقیقات شامل کتابخانه،سوژه یابی ،نقد و بررسی و بخش تولید آثار فاخرمانند حضرت یوسف (ع)،موسی کلیم الله و سایر آثار مذهبی است.
 در نشست کارکنان موسسه فرهنگی و هنری تبیان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی علاوه برفرج الله سلحشور،جمال شورجه،مجتبی شهیدی،حسین حسنی،قربان محمد پور،حسین زندباف،محمد هوشیاری و محسن زاده مدیر کل حقوقی و امور مالکیت معنوی وزارت ارشاد حضور داشتند. 
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید