نمایش جزییات خبر
۲۶ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۵۹

وزیر ارشاد تاکید کرد:فیلم های کمدی و طنز نباید از لحاظ محتوایی انتقاد بر انگیز باشد

فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه باید از ساخت فیلم‌های طنز حمایت شود،تصریح کرد: با وجود حمایت‌ها، آثار کمدی و طنز از نظر محتوایی به گونه‌ای نباشند که گلایه و انتقاد مردم را به دنبال داشته باشد.
وزیر ارشاد تاکید کرد:فیلم های کمدی و طنز نباید از لحاظ محتوایی انتقاد بر انگیز باشد

'سید محمد حسینی' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره انتقاداتی که نسبت به برخی از فیلم‌های کمدی به نمایش درآمده در سینماها می‌شود، یادآورشد: فیلم‌های کمدی ضمن داشتن محتوای طنز، باید جدی بوده و پیام و محتوا داشته باشند. 
وی با اشاره به اینکه بررسی‌های انجام شده در گذشته نشان داد که اشکالاتی در برخی فیلم‌های سینمایی کمدی به نمایش درآمده وجود داشت، اظهار اشت: برخی از این آثار نازل و هم سطح با فرهنگ جامعه ما نبوده است.
حسینی توضیح داد: به هر حال در گذشته از برخی فیلم‌های کمدی اشکالاتی گرفته شد اما اکنون معاونت سینمایی درباره محتوای همه فیلمنامه‌ها از جمله طنز دقت می‌کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه سینما فقط به عنوان سرگرمی و تفنن مطرح نیست، گفت: مردم انتظار دارند وقتی در سینما فیلمی را می‌بینند، در عین حال که یک نشاط و شادابی به آنها دست می‌دهد، ایده و موضوع جدید را در قالب این فیلم ها دریافت کنند تا در مسایل اجتماعی و فرهنگی کشور گره‌ای از مشکلات باز شود. 
نایب رئیس شورای عالی سینما ادامه داد: با توجه به این مسایل، سینماگران، فیلمنامه نویسان و تهیه‌کنندگان هم باید بیشتر دقت کنند زیرا در حال حاضر سطح سواد جامعه مانند گذشته نیست و روز به روز آگاهی و اطلاعات مردم افزایش یافته و قدرت انتخاب و مقایسه دارند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین یادآورشد: اکنون وضعیت این گونه نیست که هر فیلمی تولید شود، مردم ناچارند که از آن استقبال کنند زیرا شرایط تغییر کرده و تماشاگران بیش از گذشته به کیفیت آثار سینمایی اهمیت می‌دهند، از این رو باید به 'کیفیت فیلم ها' توجه بیشتری شود.

** موافقت با اکران فیلم‌های سینمای جهان در کشور 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص اکران آثار روز سینمای جهان در کشور نیز گفت: این موضوع از مدتها قبل مطرح بوده و اکنون معاونت سینمایی در حال هماهنگی است.
به گفته حسینی، معاونت سینمایی به این جمع‌بندی رسیده که در مقطع کنونی، اکران فیلم‌های سینمایی جهان را در کشور انجام دهد و سپس نتایج آن را ارزیابی کند.
وی در عین حال افزود: معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی زمان اکران این فیلمها را اعلام خواهد کرد.

** تخصیص اعتبارات فعالیت‌های قرآنی در انتظار مصوبه دولت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه درباره وضعیت نیم درصد بودجه دستگاه‌ها که به فعالیت‌های قرآنی اختصاص یافته است، گفت: پنجشنبه هفته گذشته در این رابطه جلسه‌ای با حضور 'ابراهیم عزیزی' معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری برگزار و مقرر شد بعد از انجام محاسبات، مبلغ نهایی را به وزارت ارشاد اعلام کنند.
وی افزود: همچنین در این جلسه مقرر شد تا راهکار قانونی برای اختصاص هرچه سریعتر این اعتبارات مشخص شود.
به گفته حسینی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری اعلام کرده که برای اختصاص این بودجه قرآنی به یک یا دو مصوبه دولت نیاز است از این رو با صحبت‌های انجام شده با رییس جمهوری، این مشکل نیز به زودی برطرف می‌شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خبرهای خوشی در رابطه با تخصیص و توزیع این اعتبارات قرآنی به زودی اعلام خواهد شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید