نمایش جزییات خبر
۲۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۳۸

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :بنیاد بازی‌های رایانه‌ای رقیب بخش خصوصی نیست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ماموریت بنیاد بازی‌های رایانه‌ای را حمایتی خواند و گفت:‌ بنا نیست این بنیاد، تولید کننده این گونه محصولات و رقیب بخش خصوصی در این عرصه باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :بنیاد بازی‌های رایانه‌ای رقیب بخش خصوصی نیست

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، ' سیدمحمد حسینی' در پاسخ به سوالی درباره تدارک دولت برای حمایت از تولید بازی های رایانه‌ای در داخل کشور افزود: بنیاد بازی های رایانه‌ای چند سالی است که راه اندازی شده و هر سال هم اعتباراتی به آن اختصاص پیدا می کند؛ اما اساس کار بر این است که بخش خصوصی وارد قضیه شود. 
وی در ادامه گفت: اگر بتوانیم از منابع دیگری برای حمایت از تولید بازی های رایانه ای استفاده خواهیم کرد و از اعتبارات فرهنگی استان‌ها نیز در این راستا بهره خواهیم برد.
حسینی درباره نحوه نظارت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی بر موسسات و تشکل هایی که تصدی آنها واگذار شده است ،افزود : هر موسسه فرهنگی مورد حمایت، باید گزارش کار و عملکرد مطلوبی داشته باشد و کارشناسان و مسوولان مربوطه در شهرستان ها و استان ها حضور می یابند و از عملکرد این گونه موسسات بازرسی های لازم را به عمل می آورند و این طور نیست که آنها به حال خود رها شوند.
وی خاطرنشان کرد: کار صدور مجوز و بررسی گزارش های مربوط به عملکرد موسسات فرهنگی و هنری خصوصی توسط مرکزی در وزارت ارشاد انجام می شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اگر اشکالاتی در عملکرد مراکز فرهنگی واگذار شده وجود داشته باشد، سعی می کنیم این ایرادات برطرف شود.
حسینی تصریح کرد: به طور مثال در برخی کانون های آموزش زبان ایراداتی وجود داشت که برطرف شد اما در زمان حاضر اعطای مجوز تعدادی از موسسات آموزشی به خود آموزش و پرورش سپرده شده است. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: در زمان حاضر بیشتر مجوزها در بخش موسسات هنری صادر شده و نظارت بر عملکرد آنها صورت می گیرد که باید این حوزه تقویت شود.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید