نمایش جزییات خبر
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۰ ۱۴:۰۵

وزیرارشاد: نقد وقضاوت مغرضانه مطالب به فضای کشورضربه می زند

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی با انتقاد از برخی سایت های خبری به خاطرنقد، قضاوت و بیان ناقص و مغرضانه برخی مطالب، تصریح کرد: اینگونه حرکت ها که با هدف تشویش اذهان عمومی انجام می شود، علاوه برضربه زدن به فضای کشور باعث خوشحالی و سوء استفاده دشمنان خواهد شد.
وزیرارشاد: نقد وقضاوت مغرضانه مطالب به فضای کشورضربه می زند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،"سید محمد حسینی" شامگاه یکشنبه در ضیافت افطار در جمع مدیران مسئول خبرگزاریها و نشریات و جمعی از اهالی رسانه، افزود: رعایت انصاف دربیان و انعکاس نقدها و انتقادات به دور از حب و بغض ها، بسیار تاثیرگذارتر است و باعث پیشرفت روند امور و کارها خواهد شد.
وی با ابراز تاسف از اینکه برخی ندیده و نخوانده در مورد مطلب یا چیزی قضاوت و ارزیابی می کنند، اظهار داشت: فضایی که در کشور در حال شکل گرفتن است، کار را دشوار می کند، بطوری که با اینگونه رفتارها و حرکت ها دیگرسنگ روی سنگ بند نخواهد شد.
حسینی گفت:اگر انسان می خواهد حرفی را نقد  و یا علیه کسی صحبت کند، ابتدا باید کاملا مطالب را نقل و بیان کرده و سپس آن را نقد کند.
وی ادامه داد : استاد شهید مرتضی مطهری حتی زمانی که می خواست آرای مارکسیست ها را نقد کند، ابتدا تمامی حرف های آنان را کامل بیان وسپس با دلایل منطقی آنها را رد می کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ما در داخل کشور با هم دشمنی نداریم البته ممکن است اختلاف سلیقه فکری و سیاسی داشته باشیم، اما در نهایت همه با هم دوست و همراه بوده و در یک جبهه مشترک علیه دشمنان قرار داریم.
وی ادامه داد: باید در برابر دشمنان متحد باشیم و نیازی نیست در داخل کشور خصومت و عنادی برای خودمان ایجاد کنیم.
حسینی به بحث پرهیز از قبیله گرایی که رهبرفرزانه انقلاب اخیرا بر آن تاکید فرمودند اشاره کرد و گفت: باید انصاف را رعایت کرد، اینطور نباشد کسانی که با ما هستند، هرچه گفتند و بیان داشتند تایید کنیم و برعکس کسانی که با ما نیستند ولو اینکه حرف خوب زده و یا اقدام مثبتی هم انجام داده باشند، نادیده بگیریم ، آنها را نفی کرده و بطورکل رد کنیم.
وزیرارشاد در ادامه به فلسفه ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: انشالله بتوانیم در این ماه پر فیض و برکت و رحمت تقوا را پیشه کنیم چرا که یکی از مصادیق بارز تقوا بحث عدالت است.
وی اضافه کرد: اگر عدالت  پیشه کنیم  به تقوا و پارسایی نزدیکتر بوده و در نتیجه از مقربین درگاه الهی خواهیم بود.
وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امسال ،سال مهمی پیش رو داریم که مسایل متعددی از جمله انتخابات در آن رقم خواهد خورد، ابراز امیدواری کرد با همراهی ، همدلی ، همفکری همگان دست در دست هم شرایط بهتر و مطلوبتری را در کشور فراهم کرده و بتوانیم در پیشبرد اهداف والا و بلند انقلاب اسلامی و صیانت از آرمانهای بنیانگذار آن، حضرت امام خمینی (ره) و همچنین پیشبرد رهنمودهای رهبرفرزانه انقلاب موفق باشیم.
در این مراسم برخی از مدیران مسئول خبرگزاریها ومطبوعات به نمایندگی از سایرین به بیان مسائل پرداختند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید