نمایش جزییات خبر
۲۳ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۵۵

وزیر ارشاد از شناسایی و تقدیر 247 خادم قرآن در سطح ملی خبر داد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری 17 دوره از مراسم تجلیل از خادمان قرآن در کشور گفت : تاکنون 247 نفر از خادمان قرآن، شامل اساتید، مفسران و اقشار مختلف این حوزه در کشور شناسایی و مورد تقدیر قرار گرفته اند.
وزیر ارشاد از شناسایی و تقدیر 247 خادم قرآن در سطح ملی خبر داد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،"سید محمد حسینی" شامگاه شنبه در آیین دیدار جامعه قرآنی سراسر کشور با دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ،افزود: با وجود اقدامات انجام شده در حوزه قرآن، همچنان در آغاز راه هستیم و این راه ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد :با ارزیابی برنامه های مختلفی که تاکنون  برگزار شده است امیدواریم از همه فعالان برجسته قرآن قدردانی شود. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تشکیل شورای تخصصی قرآن و توجه رییس جمهوری به این موضوع ،اظهار داشت: با آغاز به کار این شورا همه دستگاه‌ها، به طور گسترده وارد عرصه قرآنی شدند و تاکنون برنامه های خوبی از جمله مسابقات قرآنی در سطح استان و شهرستان و کرسی‌های تلاوت قرآن تدارک دیده شده است. 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی  با بیان اینکه شور و نشاط خوبی در این حوزه ایجاد شده است افزود: برای تخصیص اعتبار نیم درصدی دستگاه ها که به موضوعات قرآنی اختصاص یافته، جلسه ای با ابراهیم عزیزی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور برگزار شد تا این بودجه هرچه سریعتر اختصاص یابد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد،جمهوری اسلامی ایران در سطح جهانی پیشگام و پیشتاز جامعه قرآنی باشد. 
در ادامه  این مراسم با حضور دکتر احمدی نژاد رییس جمهوری و " سید محمد حسینی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از 14 حافظ و قاری ممتاز بین المللی با اعطای نشان دولتی تقدیر شد. 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید