نمایش جزییات خبر
۲۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۷:۴۶

وزیرارشادتفسیرکامل دیجیتالی قرآن را کاری بی بدیل و باارزش توصیف کرد

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی تفسیر کامل دیجیتالی قرآن کریم را کاری بی بدیل و ارزشمند توصیف کرد که می تواند الگویی برای سایر افراد فعال در این عرصه باشد.
وزیرارشادتفسیرکامل دیجیتالی قرآن را کاری بی بدیل و باارزش توصیف کرد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،"سید محمد حسینی" در مراسم رونمایی از نرم افزارهای تفسیر قرآن کریم حجت الاسلام و المسلمین "محسن قرائتی" در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن ،ضمن قدردانی از تلاش و زحمات این مفسر قرآن برای تولید و عرضه این اثر قرآنی ،از آن بعنوان کاری نافع و مفید و ماندگار برای مردم یاد کرد.
وی با بیان اینکه قرآن کتاب هدایت،بشارت،نوید دهنده و روش زندگی است،اینگونه تفاسیر را برای درک و فهم آسان مطالب و آموزه های قرآنی مفید و موثر برشمرد.
حسینی تفسیر استاد قرائتی را مصداق کلمه طیبه توصیف کرد که بعنوان اثری ارزشمند،نافع و فاخر ثبت و ضبط تاریخ شده و ماندگار تاریخ خواهد شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به کارها و فعالیت های فراوان قرآنی انجام شده توسط حجت الاسلام قرائتی،مجاهدت ها،تلاش،پیگیری مستمر،اخلاص،درس آموزی،الگو بودن و سخت کوشی را از ویژگیهای مهم وجودی وی برشمرد.
وی اضافه کرد:رهبر فرزانه انقلاب همیشه از اخلاص،تلاش،سخت کوشی و پیگیری مستمر این مفسر قرآن سخن به میان می آورند و از وی بعنوان انسان نمونه و الگوی درس آموزی برای همگان یاد می کنند.
حسینی همچنین با اشاره به روحیه پرکاری و فعالیت،احساس مسئولیت وتعهد پذیری این خادم قرآن اظهار داشت: استاد قرئتی همیشه تاکید دارند،" حال که در یک فضا و جامعه اسلامی زندگی می کنید همگان باید در نشر معارف اسلامی شریک شده و تلاش نمایید.
وزیرفرهنگ و ارشاداسلامی در پایان تاکید کرد:عشق خادمی به قرآن،همراهی و مشارکت در نشرو ترویج معارف اسلامی و قرآنی و خدمت به مردم باید در وجود تک تک افراد نهادینه شود.
آیین رونمایی از تفسیر کامل دیجیتالی قرآن با حضور آیت الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری،حج الاسلام صدیقی امام جمعه موقت تهران،محمدی رئیس نمایشگاه قرآن،ارباب سلیمانی دبیر کانون های فرهنگی و هنری مساجد و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شخصیت های فرهنگی ودانشگاهی و قرآنی در سالن شبستان مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد.
نرم افزار تفسیر کامل دیجیتالی قران کریم در 75 دی -وی-دی به صورت سه هزار برنامه 7 دقیقه ای توسط حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی تهیه و به جامعه اسلامی و قرآنی عرضه شده است

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید