نمایش جزییات خبر
۲۰ مرداد ۱۳۹۰ ۱۴:۴۷

با حضور وزیر ارشاد،کتابت تحریری قرآن کریم رونمایی شد

"کتابت تحریری قرآن کریم" با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.
با حضور وزیر ارشاد،کتابت تحریری قرآن کریم رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،"سید محمد حسینی " شامگاه پنجشنبه در حاشیه این مراسم که در غرفه هنرهای تجسمی نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد ،اینگونه کارهای قرآنی توسط نوجوانان و دانش آموزان را بسیار ارزشمند و مفید توصیف کرد و خواستار ادامه فعالیت های مشابه قرآنی در سطح گسترده تری در جامعه شد.

وی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: درک صحیح مطالب قرآن لازمه فهم دقیق آن است و این کتاب آسمانی اقیانوس بی انتهایی از مطالب و مفاهیم و آموزه هاست که مطالب و سخنان فراوان و بی انتهایی برای گفتن دارد.

حسینی از همگان خواست تا با حضوردر نمایشگاه قرآن و این فضای معنوی و عرفانی زمینه هرچه بیشتر انس و پیوند با این کتاب آسمانی را برای خود مهیا کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردانی از تلاش بعمل آمده که با شور وشوق و علاقه دانش آموزان و نوجوانان در این سن صورت گرفته است،از آن بعنوان اثری ارزشمند و ماندگار یاد کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد این حرکت آغاز شده ، زمینه ساز گامهای بلندتر بعدی را در این عرصه فراهم کند.

" کتابت تحریری قرآن" به خط نستعلیق توسط 25 نفر از نوجوانان و دانش آموزان دختر و پسر طی 10 شب زیر نظر اساتید قرآن انجام شده است.

در بخش هنرهای تجسمی 204 اثر از 137 هنرمند در رشت های نقاشی،خوشنویسی،پوستر،سفال و سرامیک،نگارگری به نمایش در آمده است.

در این غرفه همچنین 173 اثر از 173 استاد و هنرمند پیشکسوت نیز ارائه شده است.

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن از ششم مرداد تا چهارم شهریورجاری بمدت یکماه در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برپا می باشد.   

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید