نمایش جزییات خبر
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۵:۱۰

در دیدار سفیر ترکیه و مدیر کل حوزه وزارتی ارشاد بررسی شد؛ پیش نویس تفاهم نامه همکاری میان دو کشور در «امور سینمائی» و « برنامه مبادلات فرهنگی»

در دیدار سفیر ترکیه با مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیش نویس تفاهم نامه همکاری میان دو کشور در «امور سینمائی» و «برنامه مبادلات فرهنگی» بررسی شد.
در دیدار سفیر ترکیه و مدیر کل حوزه وزارتی ارشاد بررسی شد؛  پیش نویس تفاهم نامه همکاری میان دو کشور در «امور سینمائی» و « برنامه مبادلات فرهنگی»

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، محمد علی منفرد در این دیدار با تاکید بر ارزش های مشترک فرهنگی و حسن همجواری  دو کشور اظهار داشت: رویکرد اصلی مقامات عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران و به ویژه دولت ، گسترش روابط ، تعاملات و همکاری های فی مابین است.

منفرد  با بیان اینکه در طول تاریخ همواره پیوندهای مستحکمی میان دو کشور برقرار بوده ، تعدد سفرهای مقامات عالیرتبه دو کشور را نشانه وجود زمینه های فراوان همکاری های متقابل عنوان کرد و ادامه داد: به دلیل وجود اشتراکات فراوان فرهنگی و تاریخی ، زمینه گسترش بیشتر مناسبات دو کشور  به خوبی فراهم است.

مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برپائی همایش ها و جشنواره های فرهنگی و هنری به ویژه مراسم بزرگداشت مفاخر و اندیشمندان را یکی از بستر های  توسعه و شناخت بیشتر مردم دو کشور ذکر کرد.

وی با اشاره به 5 سند توسعه همکاری دو کشور که قرار است در سفر رئیس جمهوری کشورمان به ترکیه امضا گردد افزود: این اسناد شامل  مبارزه با خشونت و افراط گرائی ، مبادلات گردشگری ، سینمائی ، میراث فرهنگی و برنامه مبادلات فرهنگی می باشد که از این تعداد 4 سند مربوط به گسترش همکاری های فرهنگی است.

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی اظهار امیدواری کرد : نهادهای دو کشور زمینه نهائی کردن اسناد مربوطه را با برنامه ریزی مناسب هرچه سریعتر فراهم کنند.

وی بر توسعه و گسترش مبادلات فرهنگی ایران به ویژه با کشورهای  مسلمان تاکید کرد و افزود: با توجه به تمدن دیرینه و  با سابقه دو کشور زمینه گسترش روابط در حوزه مبادله محصولات سینمائی و تلویزیونی ، بزرگداشت مفاخر و برپائی اجلاس منطقه ای و جهانی  به خوبی فراهم است.

در ادامه این دیدار « امیت یاردیم » سفیر ترکیه در ایران نیز  بر گسترش مناسبات و روابط دو کشور در همه حوزه ها به ویژه فرهنگی و هنری تاکید نمود و ابراز امیدواری کرد ؛ سفر رئیس جمهوری ایران به کشورش فصلی تازه در روابط دو کشور ایجاد کند.

 
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید