نمایش جزییات خبر
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۴۷

وزیر فرهنگ در آیین نکوداشت سید محمد هادی ایازی: اقدامات شهرداری تهران در حوزه فرهنگی و هنری بسیار ارزشمند است

جنتی افزود: تلاش ها و اقدامات و جدیتی که امروزه در سازمان شهرداری تهران در حوزه های فرهنگی و هنری صورت می گیرد بی شک تلاش های فوق العاده ای است که با حضور آقای سید محمد هادی ایازی دو چندان شده است.
وزیر فرهنگ در آیین نکوداشت سید محمد هادی ایازی: اقدامات شهرداری تهران در حوزه فرهنگی و هنری بسیار ارزشمند است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی "علی جنتی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر شنبه در آیین نکوداشت "سید محمد هادی ایازی" که در تالار وحدت برگزار شد، ضمن بیان این مطلب گفت: فعالیت ها و پیشرفت های سازمان شهرداری تهران در حوزه فرهنگی و هنری  نتیجه سیاست ها یی است که آقایان قالیباف و ایازی دنبال کرده اند.

وی افزود: در دوره آقای قالیباف و تلاش های آقای ایازی فضاهای فرهنگی بسیاری در تهران ساخته شد و این روند، رشد قابل توجهی داشته است و احترام به فرهیختگان و هنرمندان از  رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

جنتی گفت: امروزه شاهد اقدامات برجسته ای از سوی مفاخر و هنرمندان کشورمان در حوزه های فرهنگی،‌هنری و علمی هستیم و بسیاری از آنان از سوی شهرداری تهران تقدیر شده اند که کاری بسیار ارزشمند است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: بازسازی خانه های هنرمندان و فرهیختگان کشور از سوی شهرداری تهران به عنوان موزه آثار فرهنگی و هنری نشان دهنده نوع توجه و گرایش این سازمان در جهت ماندگاری آثار هنرمندان و نام آنها در عرصه تاریخ است.

وی با اشاره به اهتمام شهرداری تهران در ساخت موزه موسیقی گفت: توجه ویژه شهرداری تهران به حوزه فرهنگ و هنر به خصوص در ساخت و راه اندازی موزه موسیقی کشور بسیار ارشمند است زیرا در این موزه که به عنوان یکی از گنجینه های بزرگ موسیقی کشور است؛ مجموعه ای از آثار فاخر حوزه موسیقی کشور در آن گردآوری شده است.

جنتی افزود: راه اندازی فرهنگسراها و خانه های محله و سایر اقدامات فرهنگی و هنری شهرداری تهران نشانه توجه و تلاش های آقایان قالیباف و ایازی در این زمینه و نقش بسیار آنها در پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری کشور است.

وی گفت: تمرکز شهراری تهران بر انجام فعالیت های فرهنگی و هنری در حمایت از هنرمندان، فرهیختگان و مقابله با برخی آسیب های اجتماعی کمک بسیاری به فرهنگ و هنر کشور می کند.

در این مراسم "هاشمی" وزیر بهداشت، "محمد باقر قالیباف" شهردار تهران، "علی مراد خانی" معاون امور هنری وزیر ارشاد، "علی اصغر کاراندیش مروستی" معاون وزیر ارشاد، "غلامحسین امیر خانی"  و جمعی از مدیران و معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران و نیز تعدادی از هنرمندان، ورزشکاران و اصحاب رسانه حضور داشتند.

این مراسم به مناسبت نکوداشت "سید محمد هادی ایازی" به پاس خدمات وی در توسعه فرهنگ و هنر و حمایت از هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه از سوی جمعی از هنرمندان، اهالی فرهنگ، اصحاب رسانه، خانه هنرمندان ایران، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران عصر دیروز در تالار وحدت برگزار شد.

 

 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید