نمایش جزییات خبر
۱۹ مرداد ۱۳۹۰ ۱۵:۰۱

وزیرفرهنگ و ارشاداسلامی:فرهنگ مطالعه باید در جامعه نهادینه شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در حوزه کتاب و کتابخوانی شاهد رشد کمی و کیفی قابل توجه ای نسبت به گذشته بوده ایم، بر نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه تاکید کرد.
وزیرفرهنگ و ارشاداسلامی:فرهنگ مطالعه باید در جامعه نهادینه شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،'سیدمحمد حسینی'‌ شب گذشته(سه شنبه) در حاشیه ضیافت افطاری که با حضور جمعی از خبرنگاران حوزه کتاب در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری برگزار شد، به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: در عرصه کتاب، تولید و عرضه محصولات فرهنگی کارهای ارزنده و بزرگی تاکنون انجام شده که نقش خبرنگاران در اطلاع رسانی به موقع و دقیق برای آگاهی بخشی به مردم بسیار تاثیرگذار بوده است.
وی به برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اشاره کرد و گفت: بخش عمده استقبال بی نظیر و چشمگیر چندین میلیونی مردم از این نمایشگاه، حاصل تلاش و اطلاع رسانی بموقع، جامع و کامل اصحاب رسانه و خبرنگاران بوده است.
حسینی تاکید کرد: اصحاب رسانه و خبرنگاران اکنون باید افراد بویژه قشر جوان را با فرهنگ مطالعه و کتاب و کتابخوانی بیش از گذشته آشنا سازند.
وی با بیان اینکه نوجوانان در دوران تحصیل نباید فقط به کتب درسی و آموزشی بسنده کنند، گفت: مانوس شدن با کتاب و کتابخوانی و چشیدن حلاوت آن در این دوران بر علاقه آنها افزوده و باعث می شود که افراد با روحیه مضاعفی به کتاب روی آورند.
حسینی افزود: اگر بتوانیم کودکان ونوجوانان را هر چه بیشتر با فرهنگ مطالعه آشنا کنیم، در آینده پرداختن به این نوع موضوعات دیگر دشوار نخواهد بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین سرمایه گذاری در این دوران را مورد تاکید قرار داد و گفت: وزارت ارشاد ضمن حمایت از کتب نافع و ارزشمندی که منجر به بصیرت افزایی و آگاهی بخشی شود، نسبت به بسط گسترش و خرید بیشتر آن نیز در جامعه اقدام خواهد کرد.
حسینی با اشاره به اینکه تاکنون در عرصه اطلاع رسانی موضوع کتاب و کتابخوانی اقدامات ارزشمندی صورت گرفته، خاطرنشان کرد: در این راه همچنان اقدامات زیادی برای انجام دادن وجود دارد که بعنوان مثال می توان به اختصاص ستونی از صفحات مطبوعات به چاپ کتاب ها جدید، معرفی ناشران، گفت وگو با نویسندگان کتاب ها اشاره کرد.
حسینی با تاکید بر اینکه همه ساله در نمایشگاه های کتاب حاصل و نتیجه صورت گرفته در حوزه کتاب را می توانیم مشاهده کنیم، ‌افزود: طی سال های گذشته به لحاظ برخورداری از فرهنگ غنی ایرانی، شاهد رشد خوبی در این عرصه بوده ایم.
وی توجه به داستان های قدیمی و به روز کردن آنها را امری لازم و ضروری برشمرد و گفت: ارایه داستان ها با زبانی شیوا و روان به نوجوانان و جوانان، بدون شک می تواند بسیار موثر و مفید باشد.
مراسم ضیافت افطار خانه کتاب با حضور" سید محمد حسینی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهمن دری معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد، برخی مسوولان فرهنگی و جمعی از خبرنگاران حوزه کتاب در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری برگزار شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید