نمایش جزییات خبر
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۳:۵۰

از سوی وزارت ارشاد منتشر شد؛ سالنامه آماری فرهنگ و هنر ویژه سال 91

ششمین شماره سالنامه آماری فرهنگ و هنر مربوط به سال 91 (ویژه سال جهانی آمار) از سوی دبیرخانه کمیته آمار بخشی فرهنگ و هنر ، با ضمیمه تفکیک استانی منتشر شد.
از سوی وزارت ارشاد منتشر شد؛ سالنامه آماری فرهنگ و هنر ویژه سال 91
 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی ، هنری و رسانه ای وزارت ارشاد با اعلام این خبر گفت بخش اول این کتاب، ابتدا واژه ها و مفاهیم به کارگرفته شده در هر حوزه تعریف می شود تا فهم و برداشت مشترکی نسبت به آن حاصل گردد.

محمد حسین رستگاری افزود:  این مجموعه با هدف ارائه صحیح و به هنگام آمار اقلام مهم و اساسی وزارتخانه در بخش های متعدد و متنوع و حداقل رسانی مراجعات استفاده کنندگان تهیه و تدوین شده است.

به گفته وی ، این کتاب شامل دو بخش است؛ بخش اول آن که مشتمل بر 16 فصل می باشد طبق روال گذشته مجموعه ای از آخرین آمار سال های 1381 تا 1391 در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری است که بالغ بر 155 قلم آماری را پوشش می دهد وآمارها در قالب جداول و نمودارها به تفکیک سال های گزارش تنظیم شده است.

مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی ، هنری و رسانه ای وزارت ارشاد ادامه داد:بخش دوم کتاب که بطور خاص و ویژه سال جهانی آمار تهیه شده است، مجموعه ای از 25 قلم آماری فرهنگی و هنری می باشد که توسط ادارات کل استانی در سال 1391 تولید شده و پس از گردآوری و بررسی توسط کارشناسان گروه آمار و اطلاعات دفتر مطالعات و برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای در مجموعه مذکور به چاپ رسیده است.

وی افزود: خلاء این بخش از آنجا احساس می شد که مجموعه ای قابل استناد در خصوص تفکیک آمار استانها به جهت برنامه ریزی های بلند مدت وجود نداشت. گزارش های متعددی از آمار فرهنگی استانها موجود بود که غالب آنها به دلیل تناقضات موجود در مجموع آمارهای تولید شده با آمارهای تفکیک شده قابل استناد نبود. در نظر است با انتشار آمارهای تولید شده در استانها از ایجاد تناقضات آماری جلوگیری بعمل آورده و مسیری را در جهت تقویت فعالیتها و یا بهبود امکانات در استانها و مناطق محروم پیش روی برنامه ریزان و سیاستگذاران قرار دهد.

وی اظهار امیدواری کرد: این اقدامات بتواند در راستای تقویت و توسعه آمار و اطلاعات بخش فرهنگ و هنر و همچنین ترویج فرهنگ آماری کشور مفید و موثر واقع شده، و زیربنایی قابل اتکا برای سیاستگذاری ها، برنامه ریزی ها و پژوهش های ارزشمند در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری کشور فراهم سازد.

 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید