نمایش جزییات خبر
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۴:۴۶

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: رهبر معظم انقلاب از دیرزمان توجه جدی به مقوله کتاب داشتند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : رهبر معظم انقلاب از دیر زمان به مقوله کتاب توجه جدی داشتند و طی دوره های متعدد نمایشگاه کتاب در بازدید های شان نکات بسیار پرمایه ای را بیان کردند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: رهبر معظم انقلاب از دیرزمان توجه جدی به مقوله کتاب داشتند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، علی جنتی روز سه شنبه در مراسم رونمایی تمبر یادبود بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب و رونمایی از کتاب بهار مجموعه بیانات مقام معظم رهبری اظهار کرد: نقش کتاب و کتابخوانی در فرهنگ هر کشور بر هیچ کسی پوشیده نیست و خوشبختانه این نقش در کشور ما شکل گرفته است.

وی افزود: بزرگترین دلیل این ادعا نیز اشتیاق فراوان مردم برای حضور در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب است.
جنتی با اشاره به کتاب بهار کتاب گفت: این کتاب مجموعه فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد کتاب و نمایشگاه کتاب بوده که امروز رونمایی شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: امروز در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران مجموعه عظیمی از ناشران کشور و نیز ناشران خارجی آثارشان را ارایه کردند.

جنتی تصریح کرد: این نمایشگاه صرفا برای برپایی غرفه نیست بلکه باشگاه فرهنگی عظیمی است که در آن میزدگردها، نشست ها و تبادل نظرها برای ارتقای فرهنگ کشور صورت می گیرد.

جنتی اظهار کرد: امیدوارم با برگزاری این نمایشگاه و نمایشگاه های دیگر در استان های کشور در این زمینه قدم های مثبتی برداریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: حضور در نمایشگاه های خارج از کشور برای انتقال فرهنگ خودمان بسیار موثر بوده و در این راستا سعی خواهیم کرد تا پیش از مذاکره گام های موثری برداریم.

وی گفت: همچنین با برگزاری جایزه کتاب سال، نویسندگان داخلی و خارجی را تشویق می کنیم تا در راستای اهداف بلند نظام قلم بزنند.

وزیر ارشاد افزود: باید با تشویق تمامی اقشار مختلف مردم به فرهنگ کتابخوانی سعی کنیم تا از این گنجینه عظیم بیشترین بهره را ببریم.

جنتی تصریح کرد: نمایشگاه کتاب و مسوولین برگزارکننده این امر آمادگی کامل برای تمامی پیشنهادات اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه دارند چرا که این امر کمک می کند تا نمایشگاه های کتاب سال های آتی پربارتر برگزار شود. 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید