نمایش جزییات خبر
۱۸ مرداد ۱۳۹۰ ۲۲:۲۷

وزیر ارشاد:صندوق حمایت ازهنرمندان آماده رسیدگی به تقاضای فعالان استانهااست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: صندوق حمایت ازخبرنگاران، نویسندگان، هنرمندان و روزنامه نگاران آمادگی دارد در هرکجا از کشور این افراد تقاضایی داشته باشند، رسیدگی کند.
وزیر ارشاد:صندوق حمایت ازهنرمندان آماده رسیدگی به تقاضای فعالان استانهااست

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از پایگاه اطلاع رسانی دولت 'سید محمد حسینی' افزود: هر هنرمند، نویسنده، شاعر و خبرنگار شهرستانی می تواند از امکانات و ظرفیت های این صندوق از جمله بیمه فعالان این عرصه بهره مند شود.
وی درمورد برنامه‌های این وزارتخانه در زمینه امور رفاهی و معیشتی هنرمندان و اصحاب رسانه در استان‌ها و شهرستان‌ها نیز اظهار داشت: صندوق حمایت از خبرنگاران ،نویسندگان، هنرمندان و روزنامه نگاران به همین منظور تشکیل شده است و اعضای صندوق از خدماتی نظیر بیمه حوادث، بیمه عمر و بیمه تکمیلی بهره مند می شوند و مشکلی از این جهت وجود ندارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: حتی خبرنگاران باشگاه خبرنگاران جوان هم تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند و هر هنرمند، نویسنده، شاعر و خبرنگار در شهرستان بیمه می شوند.
حسینی در پاسخ به این که به چه میزان اعتبارات تخصیص یافته به بخش فرهنگ و هنر اجرایی شده است، گفت: سال گذشته بخشی از اعتبارات سفرهای استانی تحقق پیدا نکرد اما با تاکید و قول مساعدی که رییس جمهوری دادند، امسال این موضوع در اولویت است.
وی خاطرنشان کرد: اعتبارات بخش فرهنگ و هنر در سال 90 به طور کامل پرداخت می شود و این وزارتخانه نیز پیگیر این موضوع است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید