نمایش جزییات خبر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۱۳

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین تشیع پیکر محمدرضا لطفی: استاد لطفی یکی ازنمادهای بارز موسیقی فاخر است

محمدرضا لطفی موسیقیدان فقید کشورمان یکی از نمادهای بارز موسیقی فاخر کشورمان است که درگذشت وی برای همه مردم هنر دوست و جامعه هنری ایران ضایعه ای بزرگ و جبران نشدنی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین تشیع پیکر محمدرضا لطفی: استاد لطفی یکی ازنمادهای بارز موسیقی فاخر است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "علی جنتی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز با حضور در مراسم تشییع پیکر محمدرضا لطفی موسیقیدان و هنرمند کشورمان در تالار وحدت و با بیان این مطلب گفت: راز محبوبیت استاد محمدرضا لطفی در باورهای اعتقادی او و ارتباط تنگاتنگش با مردم بود.

وی افزود: لطفی سخن مردم و آنچه در قلب مردم بود را با زخمه تار خود به منصه ظهور می رساند و در طول بیش از چهار دهه ارتباط با مردم آثار فاخری را از خود به یادگار گذاشت و عمر خود را در خدمت مردم و آرمان های انقلاب اسلامی صرف کرد.

جنتی گفت: امروز این جمعیت عظیمی که برای بدرقه استاد محمدرضا لطفی در اینجا جمع شده اند گوشه ای از علاقه و محبت و عشقی است که مردم ایران به این هنرمند دارند.

وی ضمن تاکید بر بی نظیری تار لطفی ادامه داد: لطفی یکی از چهره های ماندگار موسیقی ایران بود و بی شک هنرمندان ما وظیفه دارند راه او را ادامه دهند و ارتباط مردمی را با آحاد ملت ایران حفظ کنند تا به محبوبیتی مثل وی برسند.

وی در پایان علو درجات و غفران رحمت الهی را برای آن مرحوم از خداوند منان خواستار شد و درگذشت وی را  به خانواده وی و تمامی جامعه هنری کشورمان تسلیت گفت.

در این مراسم  "علی مرادخانی" معاون امور هنری، "بابک در بیکی" مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارشاد و جمعی از هنرمندان و هنر دوستان کشورمان نیز حضور داشتند.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید