نمایش جزییات خبر
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۵:۵۰

وزیر ارشاد : عدم پرداخت مالیات از سوی کتابفروشی ها نیازمند اصلاح قانون است

با پیگیری های صورت گرفته از سوی مراجع قانونی و ذیصلاح برای عدم پرداخت مالیات از سوی کتابفروشی ها ، این مراجع اعلام کردند کتابفروشی ها از نظر قانونی به عنوان نهاد صنفی محسوب می شوند از همین رو باید مالیات پرداخت کنند و عدم پرداخت مشروط به اصلاح قانون و یا تغییر در برخی از این قوانین است.
وزیر ارشاد : عدم پرداخت مالیات از سوی کتابفروشی ها نیازمند اصلاح قانون است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "علی جنتی"، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید امروز خود از سالن یاس بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با بیان این مطلب افزود: در این دوره از برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارهای جدیدی از جمله برپایی سالن ترجمه و سالن خانه فرهنگ و مقاومت صورت گرفته است که می توانند برای صدور فرهنگ غنی کشورمان در جوامع بین المللی نقش به سزایی ایفا کنند.

وی افزود: بیش از 20 هزار عنوان کتاب در کشورمان ترجمه شده است و در سالن ترجمه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 8 هزار عنوان از آن ها عرضه شده است و باید تلاش کرد در برگزاری دوره های آینده نمایشگاه تمامی این کتاب ها را به نمایش گذاریم.

جنتی با اشاره به پایین بودن قیمت کتاب در ایران نسبت به دیگر کشورها افزود: در حال حاضر کاهش قیمت کتاب با توجه به قیمت تمام شده آن ممکن نیست ولی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تخصیص تخفیف بن خرید کتاب به دانشجویان، اساتید، طلاب، مراکز آموزشی و پژوهشی و ... سعی در بالا بردن قدرت خرید کتاب در میان علاقه مندان دارد و یا با خریداری کتاب های برخی ناشران  برای کتابخانه های عمومی کشور، دسترسی به برخی کتاب ها از جمله کتاب های مرجع  برای مخاطبان را آسان تر می سازد.

وی با اشاره به تقویت فرهنگ کتابخوانی و توسعه کتابخانه های کشور افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خریداری کتاب ها جوانب زیادی از جمله شرایط منطقه ای، جغرافیایی، تفکری، نوع مخاطب، میزان تحصیلات و ... را در نظر می گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به چگونگی فعالیت خبرنگاران در نمایشگاه کتاب افزود: خبرنگارن نباید در نشر اخبار خود به صورت گزینشی عمل کنند و باید تمامی مطالب را بدون در نظر گرفتن نگاه شخصی به صورت واقعی انعکاس دهند .

جنتی در خصوص محتوای کتابهای ارائه شده در نمایشگاه بیست و هفتم نیز گفت : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تلاش است در تمامی فعالیت ها و وظایف خود و به خصوص چاپ کتاب ها در چارچوب قانون عمل کند و اجازه چاپ کتاب هایی را که مغایر با مسایل امنیتی و اخلاقی کشور باشد ندهد.

وی افزود: محل مصلای حضرت امام خمینی (ره) مکان مناسبی برای برگزاری بزرگترین رویداد فرهنگی کشور نیست زیرا این مکان جایگاه برپائی نماز جمعه است و باید به دنبال محل مناسب و دایمی برای برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بود که هر سال نیازی به آماده سازی فضا و غرفه بندی نباشد در حال حاضر شهر آفتاب بهترین گزینه است.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید