نمایش جزییات خبر
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۴:۴۹

وزیر ارشاد بر ضرورت تشکیل بنیاد ملی خلیج فارس تاکید کرد

وزیر ارشاد با بیان اینکه خلیج فارس نگین درخشان ایران است که از دیرباز تاکنون به این نام نامیده شده و همواره خلیج فارس باقی خواهد بر ضرورت راه اندازی و تشکیل بنیاد خلیج فارس تاکید کرد.
وزیر ارشاد بر ضرورت تشکیل بنیاد ملی خلیج فارس تاکید کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "علی جنتی" در بازدید صبح امروز خود از سالن خلیج فارس بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ضمن بیان این مطلب گفت: در صورت راه اندازی این بنیاد می توان گنجینه های عظیمی از نقشه ها و آثار مکتوب و ... با موضوع خلیج فارس را در آن متمرکز کرد و در معرض دید علاقه مندان قرار داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همگان در صیانت از این نگین، به خصوص فرهیختگان، اندیشمندان، مورخان و علاقه مندان به هویت ایرانی باید بکوشند.

وی افزود: برپایی سالن خلیج فارس در محل برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کار ارزنده ای است که یکی از اهداف برگزاری  آن آشنایی بازدیدکنندگان با حوزه خلیج فارس و سنت ها و آیین های این منطقه است.

جنتی گفت: با توجه به تلاش های برخی از کشورها از جمله کشورهای جنوبی خلیج فارس و خارج از منطقه خلیج فارس در جعل نام همیشگی خلیج فارس و تحمیل آن به دیگر کشورها، برپایی سالن خلیج فارس اقدام شایسته ای است که همه ایرانیان از جمله نویسندگان، فرهیختگان و اصحاب قلم و فکر برای حمایت از این هویت ایرانی وظیفه دارند، تا از دست یازی دیگران مصون بماند.

وی افزود: می توان با جمع آوری آثار مکتوب، نقشه ها، تصاویر و ... در یک آلبوم فاخر و ارایه آن به سران کشورها به عنوان هدیه در معرفی خلیج فارس به جوامع جهانی کوشا باشیم.

در این بازدید که بیش از دو ساعت به طول انجامید برخی از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و  نمایشگاه بین المللی کتاب تهران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی کردند.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید