نمایش جزییات خبر
۱۸ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۰۷

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: یارانه پرداختی به مطبوعات افزایش می یابد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به هدف دولت در حمایت از مطبوعات و پرداخت هر شش ماه یکبار یارانه ، گفت: مصمم هستیم تا یارانه پرداختی به مطبوعات افزایش یابد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: یارانه پرداختی به مطبوعات افزایش می یابد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،'سید محمد حسینی' شامگاه دوشنبه در حاشیه آیین گرامیداشت روز خبرنگار درگفتگوی با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب، افزود: امسال نیز همچون سال گذشته کمکهای وزارت ارشاد به صندوق حمایت ازخبرنگاران، افزایش می یابد .
وی با بیان اینکه توجه به مطبوعات و خبرنگاران باید بیش از گذشته مد نظر باشد اظهارداشت: اعتبارات و میزان حمایتهای صندوق حمایت از خبرنگاران در حوزه بیمه تکمیلی و مسکن را  با جدیت در حال  پیگیری هستیم.
وی با اشاره به تاکید رییس جمهوری در مورد رفع مشکل مسکن خبرنگاران  نیز خاطر نشان کرد : روز سه شنبه 18 مرداد ماه  در نشست خبرنگاران و اهالی رسانه و مطبوعات با رئیس جمهور،ایشان حامل خبرهای خوشی برای این قشر پر تلاش و زحمت کش جامعه هستند که امیدوارم با دستور رییس جمهوری محترم  بخش اعظمی از مشکلات خبرنگاران رسانه های گروهی در این بخش مرتفع می شود .
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این گفتگو با ایرنا با بیان اینکه هزینه انتشار نشریات در سالهای اخیر افزایش چشمگیری یافته است، گفت: بر این اساس تعرفه درج آگهی ها درنشریات را افزایش خواهیم داد تا کمکی در این زمینه صورت گرفته باشد .
'حسینی' با اشاره به اینکه انحصار آگهی های دولتی رسانه ها امسال برداشته شده است، اظهار داشت:  موضوع  تصویب نرخ تعرفه جدید آگهی ها در نشریات نیز در حال پیگیری است. 
وی یاد آور شد: دولت به استانداران نیز تکلیف کرده از محل منابع داخلی نسبت به اعتلا و کمک به نشریات استان اعتباراتی تخصیص دهند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از این گفتگو  به حمایتهای دولت از حوزه سینما اشاره کرد و گفت: برای بازسازی سالنهای سینما ، تسهیلات لازم در نظر گرفته شده است .
'حسینی' با اشاره به اینکه دولت احداث سینماها را به بخش خصوصی و شهرداریها محول کرده است، افزود: دولت همچنان حمایتهای خود را از سینماگران ادامه خواهد داد.
" سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور شرکت در "مراسم تجلیل و گرامیداشت روز خبرنگار" به استان مازنداران سفر کرده است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید