نمایش جزییات خبر
۱۸ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۷

وزیرارشاد:خبرنگاران درعرصه اطلاع رسانی بدون هیچ چشم داشتی مشغول فعالیت هستند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حرفه خبرنگاری در حکم یک عبادت است تصریح کرد: خبرنگاران به عنوان پیشتازان عرصه اطلاع رسانی بدون هیچگونه چشم داشتی و تنها به خاطر عشق وعلاقه و با هدف تنویر افکار عمومی در این حرفه مشغول فعالیت هستند.
وزیرارشاد:خبرنگاران درعرصه اطلاع رسانی بدون هیچ چشم داشتی مشغول فعالیت هستند
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،'سیدمحمد حسینی' شامگاه دوشنبه در آیین گرامیداشت روز خبرنگار در مازندران در محل سالن پیامبر اعظم (ص) ساری افزود: جایگاه اصحاب رسانه و خبرنگاران در نظام اسلامی را بی بدیل و بسیار رفیع توصیف کرد و افزود: خبرنگاران رسانه های گروهی همواره همگام و همدل با مسوولان نظام اسلامی در راستای توسعه و پیشرفت کشور در حال تلاش هستند.
وی خاطر نشان کرد: برای اینکه نظام اسلامی به تمامی اهداف بلند خود در سند چشم انداز 20 ساله کشور دست یابد، همه باید درکنار همدیگر باشیم و با اتحاد و همدلی مسیر رشد و توسعه کشور را طی کنیم و در تحقق این امر خبرنگاران و رسانه های گروهی نقش بسیاری مهمی بر عهده دارند.
حسینی در عین حال گفت: رسانه های گروهی در تحقق و نهادینه کردن فرهنگ ایثار، شهادت، خودباوری، فداکاری، اتحاد و همدلی، همبستگی و وحدت ملی در جامعه نقش بسیار تاثیرگذاری بر عهده دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود از بررسی نظام جامع رسانه ای در هیات دولت خبر داد و گفت: تلاش می شود این لایحه برای تصویب نهایی تا شهریورماه امسال به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود.
 
وی یادآور شد:با تصویب این لایحه بسیاری از مشکلات خبرنگاران و فعالان این عرصه در بخش های مختلف رفع می شود.
حسینی همچنین راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی خبرنگاران را در راستای ساماندهی فعالیت های دست اندرکاران این عرصه عنوان کرد و اظهارداشت: برای پرداخت تسهیلات به خبرنگاران و همچنین بحث بیمه فعالان این عرصه هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.
وی ادامه داد: قانون سخت و زیان آور بودن حرفه خبرنگارای و طرح بازنشستگی فعالان این عرصه با 20 سال سابقه خدمت که با اشکلاتی همراه بود، در دست بررسی و تکیمل نهایی است.
وی با اشاره به اینکه دولت با تمام توان در ارایه خدمت به اقشار مختلف مردم ازجمله خبرنگاران از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی کند، گفت: نقد منصفانه و بیان ارایه خدمات مسوولان نظام به اقشار مختلف مردم ازجمله وظایف مهم خبرنگاران و فعالان این عرصه است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  بحث آزادی بیان و اندیشه را از ضروریات خبرنگاران رسانه های گروهی و همچنین مطبوعات کشور دانست و گفت: آزادی بیان و اندیشه با حفظ کرامت انسانها که همواره در دین مبین اسلام نیز به آن سفارش شده است، باید مورد توجه فعالان این عرصه قرار گیرد.
حسینی در خاتمه سخنان خود با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی در کشور تاکید دارند، گفت: همه باید در راستای رفع دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی تلاش کنیم و لازمه این امر افزایش فضای کتابخانه ها و مشارکت خبرنگاران رسانه های گروهی و مطبوعات در ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در جامعه است.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید