نمایش جزییات خبر
۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ۱۷:۳۰

حسینی از تدوین آیین نامه الحاق خبرگزاری ها به هیات نظارت بر مطبوعات خبر داد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شغل خبرنگاری را بسیار حساس، مهم و تاثیرگذار در جامعه توصیف کرد و آن را مصداق کلمه طیبه دانست.
حسینی از تدوین آیین نامه الحاق خبرگزاری ها به هیات نظارت بر مطبوعات  خبر داد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،'سیدمحمد حسینی' روز دوشنبه در همایش ملی تقدیر از خبرنگاران زن گفت: خبر، گزارش، تحلیل و هرگونه تفسیر خبری از خبرنگاران نیز باید مصداق کلمه طیبه باشد.
وی افزود: کار و فعالیت اگر رنگ خدایی داشته باشد، جاودانه می شود.
حسینی ادامه داد: همه عزت انسان ها در دست خداست و آنچه روح الهی پیدا کند مانع از بیراه رفتن فرد می شود و عمل صالح است که آن را ارتقا می بخشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین نقش خبرنگاران در ترویج فرهنگ اصیل و غنی ایرانی، اسلامی را بسیار تاثیرگذار دانست و از اهالی رسانه و مطبوعات خواست در این عرصه نیز تلاش کنند.
حسینی به انتخابات پیش رو نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره و بر بیطرفی و عدم جانبداری رسانه ها و خبرنگاران در این عرصه حساس تاکید کرد.
وی گفت: رسانه ها باید با منطقی و سالم جلوه دادن فضای کشور در دوران انتخابات، نگذارند عده ای با آلوده کردن این عرصه، فضای کشور را به نفع خود تغییر دهند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به فعالیت بیگانگان و شبکه های ماهواره ای غربی برای منفی جلوه دادن فضای کشور و همچنین بحث ترویج اسلام هراسی اشاره کرد و از رسانه ها خواست برای پاسداری و صیانت از ارزش های اسلامی و معرفی فرهنگ اصیل اسلامی - ایرانی بیش از گذشته تلاش کنند.
حسینی به دیدار روز گذشته(یکشنبه) مسوولان کشور با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: معظم له در این نشست بر بحث واقع گرایی تاکید داشتند و اینکه رسانه ها واقعیات جامعه را منعکس و از پرداختن یکسویه به نقاط منفی پرهیز کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بزرگترین سرمایه رسانه ها و مطبوعات را اعتماد مردم در کشور عنوان کرد و گفت: باید روحیه اعتماد سازی در عرصه رسانه ها تقویت و در این مسیر تلاش شود.
حسینی در بخش دیگری از سخنان خود به جلسه ویژه ای که به مناسبت گرامیداشت 'روز خبرنگار'، فردا(سه شنبه) با حضور رییس جمهوری برگزار می شود، اشاره کرد و گفت: در این دیدار علاوه بر پرداختن به موضوعات مختلف خبرنگاران، رییس جمهوری حامل پیام های خوب و خوشی برای خبرنگاران از جمله اعلام هدیه ویژه 'روز خبرنگار' خواهد بود.
وی با قدردانی از نماینگان زن مجلس شورای اسلامی که با جدیت و تلاش مضاعف مسایل و مشکلات خبرنگاران زن را دنبال می کنند، خاطرنشان کرد: از افتخارات جمهوری اسلامی است که در کابینه دولت و امور اجرایی کشور زنان حضوری پرتلاش و فعال دارند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با برشمردن برخی فعالیت های انجام شده صندوق حمایت از هنرمندان گفت:  هیچگونه محدودیتی برای عضویت خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه وجود ندارد  و این صندوق تمام تلاش خود را برای حمایت و پشتیبانی از این قشر بعمل می آورد.
حسینی به سامانه اطلاعات خبرنگاران که چندی پیش راه اندازی و تشکیل شد، اشاره کرد و گفت: این یک سامانه فعال است که به عنوان بانک اطلاعاتی بزرگ، تمامی سوابق خبرنگاران و فعالان رسانه در آن ثبت و در مواقع مورد نیاز در اختیار قرار می گیرد.
وی از تدوین آیین نامه الحاق خبرگزاری ها و پایگاه های خبری به هیات نظارت بر مطبوعات خبر داد و گفت: قرار است موضوعات خبرگزاری ها و سایر سایت ها و پایگاه های خبری نیز در این هیات رسیدگی و بررسی شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در قانون پنجم توسعه، وزارت ارشاد ملزم شده که نظام جامع رسانه ای را تدوین کند که این لایحه در ماه های نخستین امسال تدوین و به دولت ارسال شد و در آینده نزدیک نیز پس از تصویب به مجلس ارائه می شود.
حسینی افزود: امیدواریم با همت و همکاری اهالی رسانه و مطبوعات و عزم راسخ مسوولان کشور، روزبه روز شاهد رشد و شکوفایی در کشور باشیم و به اهداف چشم انداز ترسیم شده کشور دست یافته و ایران را بیش از گذشته در عرصه جهانی مطرح کنیم.
همایش ملی تقدیر از خبرنگاران زن با حضور 'محمدجعفر محمدزاده' معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، 'مریم مجتهدزاده' مشاور رییس جمهوری در امور زنان و 'پروین احمدی نژاد' عضو شورای شهر تهران و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سالن سینمایی وزارت ارشاد برگزار شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید