نمایش جزییات خبر
۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۵:۰۳

طرح "سرای فرهنگ ایثار و مقاومت" در نمایشگاه کتاب تهران اجرا می شود

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز به کار "سرای فرهنگ ایثار و مقاومت" در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد و گفت: اجرای این طرح می تواند فرهنگ والای ایثار و مقاومت را در نمایشگاه کتاب به نمایش بگذارد.
طرح "سرای فرهنگ ایثار و مقاومت" در نمایشگاه کتاب تهران اجرا می شود

سعید الفتی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه اهمیت توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بر کسی پوشیده نیست، گفت: توجه به این فرهنگ والا از ضروریات جامعه امروزی است و تمام افراد باید سهمی در شناسایی و شناساندن این فرهنگ معنوی داشته باشند.

 مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: از آنجایی که نمایشگاه بین المللی کتاب تهران یکی از عرصه هایی است که می تواند میدان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد، این وزارتخانه بر آنست تا با اجرای طرح "سرای فرهنگ ایثار و مقاومت" این فرهنگ والا را در نمایشگاه کتاب به نمایش بگذارد.

وی گفت: هدف از انجام طرح "سرای فرهنگ ایثار و مقاومت" توجه به سخنان مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت و تحقق شعار سال، به رسمیت شناختن جایگاه "فرهنگ ایثار و مقاومت" در نمایشگاه های بین المللی و ایجاد فضایی برای گفتمان و تبادل ایده میان صاحبان قلم در حوزه ایثار و شهادت است.

الفتی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح می تواند در تقویت جایگاه فرهنگی و منزلت اجتماعی فرهنگ ایثار و شهادت در میان آحاد مردم و تقویت مبانی فرهنگی، فکری و عملی وحدت نقش بسزایی داشته باشد، خاطر نشان کرد: "سرای فرهنگ ایثار و مقاومت" مکانی است که فعالیت های اختصاصی این حوزه را برنامه ریزی و اجرا می کند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: برگزاری سلسله نشست ها و دیدار‌های تخصصی با موضوع "‌ایثار و مقاومت" به منظور شناسایی وضعیت "کتاب و فرهنگ ایثار و مقاومت" و ترغیب و تشویق مردم برای توجه بیش از پیش به این حوزه از جمله برنامه های اصلی در سرای فرهنگ ایثار و مقاومت است که در ده روز برگزاری نمایشگاه کتاب اجرا می شود.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید