نمایش جزییات خبر
۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۴:۵۳

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی تاکید کرد: ضرورت تشکیل صندوق بیمه برای فعالان قرآنی

وزیر ارشاد بر تشکیل صندوق بیمه برای حمایت از فعالان قرآنی و اعضای تشکل ها و مجامع فعال در این حوزه تاکید کرد.
وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی تاکید کرد: ضرورت تشکیل صندوق بیمه برای فعالان قرآنی

به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «علی جنتی»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست صبح امروز خود با اعضای هیأت مدیره اتحادیه تشکل های قرآنی اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با سیاستگذاری و برنامه ریزی علاقه مند به واگذاری اموراجرایی به بخش خصوصی دارد که از آن جمله می توان به برگزاری نمایشگاه فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در سال گذشته و واگذاری بخشی از امور به ناشران در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اشاره کرد.

وی همچنین بر تشکیل اتحادیه مستقل قرآنی نیز تاکید کرد و افزود: با تشکیل این اتحادیه به جای ارتباط و تعامل با تمامی موسسات و مجامع فعال در حوزه های قرآن و عترت می توان با این اتحادیه به نمایندگی تمامی این موسسات تعامل برقرار و آن را به عنوان حلقه واسط بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسات تلقی کرد؛ و این امر با برنامه ریزی و سیاستگذاری های دقیق و درست امکان پذیر است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر داشتن 10 میلیون حافظ قرآن در کشور باید افراد از سنین پایین از جمله دانش آموزان و دانشجویان را برای حفظ قرآن ترغیب کنیم زیرا از سنین کم یادگیری افراد راحت تر است.

وی گفت: ادغام کانون های فرهنگی و هنری مساجد در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل بررسی است ولی وقوع این امر مشروط به سنجیدن تمامی جوانب است تا در صورت ادغام ،این کانون ها تضعیف نشوند زیرا بر اساس قانون آنها موظفند سالیانه تعدادی کانون فرهنگی و هنری فعال در مساجد ایجاد کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر صرف اعتبارات مالی در نظر گرفته شده برای زیر ساخت ها در این حوزه افزود: در این حوزه لازم است برنامه های زیر ساختی برای توسعه فعالیت های فرهنگی در حوزه قرآن ارائه شود تا بر اساس آن در جهت ترویج فعالیت های قرآن و عترت پیش رویم.

وی ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت های قرآنی کشور گفت: ضروری است بخشی از اعتبارت این حوزه صرف آموزش های تخصصی در زمینه های استعدادهای فرهنگی و هنری شود و تمامی اقدامات بر اساس قرآن و عترت هدایت شود.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

راه اندازی صندوق حمایت از فعالان قرآنی پشتوانه ای برای فعالیت های قرآنی است

در ادامه این جلسه معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر راه اندازی صندوق حمایت از فعالان و موسست قرآنی آن را پشتوانه ای برای پیشبرد اهداف قرآنی کشور دانست.

حجت الاسلام والمسلمین "محمدرضا حشمتی" ادامه داد: لازم است در فعالیت های قرآنی سطح علمی آن را بالاتر ببریم و فعالیت های قرآنی را در مساجد بیش از گذشته گسترش دهیم.

در این جلسه اعضای هیات مدیره اتحادیه تشکل های قرآنی از مسایل و مشکلات موجود در این حوزه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سخن گفتند و در پایان خواستار ایجاد برخی تسهیلات برای انجام امور قرآنی شدند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید