نمایش جزییات خبر
۱۶ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۵۶

وزیر ارشاد خواستار توجه سفرای کشورهای اسلامی به مباحث فرهنگی شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سفرای کشورهای اسلامی خواست در کنار فعالیت های سیاسی، به مباحث فرهنگی و هنری نیز توجه کنند.
وزیر ارشاد خواستار توجه سفرای کشورهای اسلامی به مباحث فرهنگی شد

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،'‌سیدمحمد حسینی'‌ شب گذشته در ضیافت افطار که با حضور سفرای کشورهای اسلامی در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد، گفت: کشورهای اسلامی دارای فرهنگ، سنخیت و مشترکات فراوانی هستند که با استفاده از ظرفیت های موجود می توانند در مقابل دشمنان مشترک خود بایستند.
وی دشمن مشترک کشورهای اسلامی را رژیم صهیونیستی، آمریکا و غرب برشمرد و تاکید کرد: اگر امت اسلامی ید واحد باشند، هیچ قدرتی قادر به مبارزه و ایستادگی در مقابل آنها نخواهد بود.
حسینی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون در هالیوود دهها فیلم و سریال برای خشن و جنگ طلب جلوه دادن چهره اسلام و مسلمانان ساخته می شود، از سفرای کشورهای اسلامی خواست با استفاده از همه ابزارهای فرهنگی و هنری در معرفی و تبیین چهره واقعی اسلام تلاش کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همگان واقفند که مسلمانان بدنبال جنگ طلبی، خشونت، منفی بافی نبوده و همواره در تلاش برای مهروزی، عطوفت، برقراری عدالت، کمک به هم نوع، تاکید بر حقوق بشر در دنیا هستند.
حسینی در بخش دیگری از سخنان خود، قرآن را عامل پیوند و انسجام بین مسلمانان دانست و از این کتاب آسمانی بعنوان بشارت دهنده، شفا، نوید، هدایت کننده، چراغ راه، روش زندگی و سعادت و عزت مسلمانان یاد کرد.
وی همچنین از ماه مبارک رمضان نیز بعنوان عامل انسجام، همبستگی و پیوند مسلمانان یاد کرد و گفت: همانگونه که حج عامل وحدت است، ماه مبارک و پربرکت و رحمت رمضان نیز عامل پیوند و وحدت بین مسلمین است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ماه مبارک رمضان را فرصت مغتنمی برای مسلمانان برای مانوس شدن با خدا و قرآن توصیف و ابراز امیدواری کرد با تمسک به این کتاب آسمانی، روز به روز شاهد وحدت و همبستگی هرچه بیشتر مسلمانان در جهان باشیم.
حسینی در ادامه سخنان خود، توجه و اهتمام به مباحث و فعالیت های فرهنگی در کنار فعالیت های سیاسی از سوی سفرای کشورهای اسلامی را مورد تاکید قرار داد و از اهالی فرهنگ و هنر این کشورها دعوت کرد با استفاده از ظرفیت های موجود خود در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری در ایران فعالیت کنند.
وی همچنین از اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری در زمینه های مختلف از جمله سینما، تئاتر، تجسمی، شعر، برپایی نمایشگاه های کتاب، برگزاری هفته های فرهنگی در آن کشورها خبر داد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به برپایی نمایشگاه بین المللی قرآن در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران اشاره کرد و از سفرا و نمایندگان کشورهای اسلامی دعوت کرد از این رویداد مهم قرآنی و معنوی دیدن کنند.
حسینی ابراز امیدواری کرد با تشکیل امت واحده مسلمین، با وحدت، همدلی و همیاری روز به روز شاهد مجد و عظمت مسلمانان در جهان باشیم.

در این مراسم با حضور" سیدمحمد حسینی"وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، "رامین مهمان‌پرست" سخنگوی وزارت امور خارجه و" حمید شاه‌آبادی" معاون امور هنری وزارت ارشادبه رسم یادبود، هدایایی به نمایندگان کشورهای اسلامی حاضر در مراسم اهدا شد.

در ادامه این مراسم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه حمید شاه آبادی معاون امور هنری وزیر ارشاد از هشتمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی عکس '‌بسم الله' بازدید کرد.
مراسم ضیافت افطار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور سفرای کشورهای اسلامی (23 کشور) از جمله آذربایجان، ترکیه، عربستان، عراق، افغانستان، تونس، سودان، قطر، فلسطین، الجزایر، ترکمنستان، اردن، امارات، آفریقای جنوبی و نیز رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید