نمایش جزییات خبر
۱۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۳۹

توجه به اقشار مختلف جامعه از افتخارات نظام اسلامی ایران است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در احادیث و روایات، سفارش فراوانی به دستگیری و حمایت از محرومان شده، توجه به اقشار مختلف جامعه بویژه قشر آسیب پذیر را از افتخارات نظام اسلامی ایران دانست.
توجه به اقشار مختلف جامعه از افتخارات نظام اسلامی ایران است

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،'‌سیدمحمد حسینی'‌ روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به حضور خود در مراسم ضیافت مهر کودکان بی سرپرست، گفت: در نگاه نخست به این کودکان، انسان متاثر می شود که تعدادی از فرزندان این مرز وبوم چگونه از کانون گرم خانواده های خود جدا شده اند.
وی با بیان اینکه وظیفه هر انسانی است که با حضور در اینگونه مراکز از نزدیک مسایل و مشکلات را لمس کند، افزود: در دستورات اسلام بحث انفاق، گذشت و توجه به محرومان، فراوان تاکید شده است.
حسینی این رفتار و اخلاق حسنه را، سیره ائمه اطهار(ع) توصیف کرد و گفت: این مهم از گذشته های دور نیز در فرهنگ اصیل و غنی ایرانی، همواره مورد تاکید قرار گرفته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: رسالت خطیری برعهده ما قرار دارد و باید با حضور در اینگونه محیط ها، ضمن دلجویی و دلگرمی افراد، در تامین نیازهای فرهنگی و هنری آنها نیز سهیم شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: باید با در اختیار قرار دادن محصولات فرهنگی و هنری از جمله اجرای نمایش، برنامه های مختلف فرهنگی و هنری، سرود و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، اینگونه مراکز را به اردوگاهی فرهنگی و هنری تبدیل کرد.
وی گفت: انجام فعالیت های سالم و با نشاط فرهنگی و هنری و آموزشی، تا حدود زیادی می تواند برخی کمبودهای عاطفی و نیازها را جبران کرده و ایجاد محیط شاداب و پر تحرک نیز تقویت روحیه افراد را به همراه خواهد داشت.
به گفته حسینی، ایجاد خانه های فرهنگ دیجیتال نیز می تواند یک فضای مجازی سالم و تاثیرگذار در اختیار این افراد قرار دهد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت هرساله اعتبارات قابل توجهی برای رفاه، آموزش، تامین زندگی افراد بی سرپرست در نظر می گیرد و همواره بعنوان حامی جدی آنها در کشور درصدد کمک، یاری و هرگونه مساعدتی به اینگونه اقشار است.
حسینی با اشاره به اینکه در اسلام سفارش فراوانی به دستگیری و حمایت از محرومان شده، توجه به اقشار مختلف جامعه بویژه قشر آسیب پذیر را از افتخارات نظام اسلامی ایران برشمرد.
وی اضافه کرد: حضور مسوولان در اینگونه مراکز و محافل، نشانه توجه و اهتمام ویژه دولت و نظام به سرنوشت و آینده این قشر از جامعه است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه شب در مراسم ضیافت مهر کودکان بی سرپرست شرکت و روزه خود را همراه با آنها افطار کرد و سپس به همراه رییس سازمان بهزیستی کشور از بخش های مختلف مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست شهید قدوسی بازدید به عمل آورد و از نزدیک در جریان روند امور قرار گرفت.
" سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بدو ورود به مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست شهید قدوسی ، نماز مغرب و عشاء را با کودکان و کارکنان این مرکز اقامه کرد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید