نمایش جزییات خبر
۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۵:۰۲

وزیر ارشاد : فعالیت‌های قرآنی باید راس همه فعالیت‌های فرهنگی قرار گیرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سی ‌و ‌سومین نشست کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی، ترویجی قرآنی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بیش از همه مسئولان به قرآن و ترویج آن توجه و اهتمام دارند اظهار داشت : فعالیت‌های قرآنی باید راس همه فعالیت‌های فرهنگی قرار گیرد.
وزیر ارشاد :  فعالیت‌های قرآنی باید راس همه فعالیت‌های فرهنگی قرار گیرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، علی جنتی ادامه داد: مجلس هم توجه ویژه‌ای به قرآن و توسعه و ترویج آن دارد و تشکیل فراکسیون قرآنی هم نشان‌دهنده همین مطلب است.

وزیر ارشاد با تاکید بر ضرورت بازنگری در ترکیب و وظایف کارگروه‌های قرآنی، عنوان داشت: شورای قرآنی و کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی، ترویجی قرآنی از نظر ساختاری خوب تعریف شده‌اند؛ اما باید به سیاست‌ها، برنامه‌ها و اولویت‌های مورد نظر بیشتر توجه کرد.

وی تاکید کرد: سیاست‌هایی که هر کارگروه بر اساس آن، حرکت خود را پی می‌گیرد مشخص نیست و باید این مشکل را حل کنیم.

علی جنتی درباره سازماندهی کارگروه های قرآنی گفت: باید تقسیم کار مناسبی برای این کارگروه‌ها صورت گیرد و افزایش بهره‌وری و هم‌افزایی همه نهادها در امر قرآن مد نظر قرار گیرد.

رئیس کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی، ترویجی قرآنی با اشاره به لزوم سازماندهی فعالیت‌های قرآنی و تجمیع آنها در معاونت قرآنی و تشکیل یک بانک اطلاعاتی از آنها، بر ضرورت حضور نهادهای موثر دیگر مثل شهرداری در این کمیسیون تاکید کرد.

وزیر ارشاد تصریح کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری باید تخلق به اخلاق قرآنی داشته باشیم و در سال اقتصاد و فرهنگ باید قرآن به عنوان نماد بارز فرهنگی قرار گیرد.

عضو کابینه دولت یازدهم با بیان اینکه فعالیت‌های قرآنی باید راس همه فعالیت‌های فرهنگی باشد افزود: امروز، گسترش ارتباطات جهانی ضمن مفید بودن، عوارض ناخوشایندی برای جوامع دارد و تنها راه مقابله با آن نیز تمسک به قرآن است.

جنتی ادامه داد: باید همه امکانات و ظرفیت های موجود وزارتخانه در همه حوزه ها از جمله کتاب ، فیلم ، تئاتر و... را به سمت قرآن سوق دهیم.

وی با تاکید بر ضرورت عملکرد قرآنی در حوزه بین‌الملل نیز گفت: در این حوزه آنچه برای ما نمود خارجی داشته، همین اعزام قاریان، برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآنی و ... بوده است و قرآن وجه مشترکی است ک بین همه مسلمانان یکسان و بزرگ‌ترین سرمایه در اختیار آنهاست که از طریق آن می‌توانند بسیاری از مشکلات خود را حل کنند.

وزیر ارشاد درباره نمایشگاه قرآن عنوان کرد: نمایشگاه قرآن فرصت بسیار مناسبی است که همه فعالیت‌های فرهنگی قرآنی در آن عرضه شود و برای مردم و جوانان جذابیت ایجاد کند، پس باید بکوشیم آن را خیلی بهتر از سال‌های گذشته سازماندهی کنیم.

علی جنتی، تصویب شورای عالی قرآنی، گرفتن بودجه از مجلس و همچنین شکل‌گیری و تصویب معاونت قرآنی را نتیجه فعالیت‌های حجت‌الاسلام محمدی دانست و از وی تشکر کرد.

 وی در پایان از اعضای کمیسیون، مجدانه درخواست کرد که در جلسات، حضور فعال داشته باشند و با ارائه طرح‌های مبتکرانه، این حوزه حساس را به طور جهادی پیش ببرند.  

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید