نمایش جزییات خبر
۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۵۸

وزیر ارشاد در جمع هنرمندان : بیش از 500 گروه تئاتری در شهرستانها در حال ساماندهی هستند

وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی با بیان اینکه 555 گروه تئاتری در شهرستانها در حال ساماندهی هستند،ابراز امیدواری کرد:درآینده شاهد فعالیت گسترده تر گروه های بیشتر تئاتری در سراسر کشو باشیم.
وزیر ارشاد  در جمع هنرمندان : بیش از  500 گروه تئاتری در شهرستانها در حال ساماندهی هستند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،"سید محمد حسینی" شامگاه پنجشنبه در ضیافت افطار که با حضور جمعی از هنرمندان در تالار وحدت برگزار شد،افزود: در هر زمانی متناسب با خودش تولید و اجرای برنامه های گوناگون هنری را شاهد هستیم،ازهنر بعنوان حرفه ای یاد کرد که در کار آن هیچ وقت تعطیلی وجود ندارد.

وزیر ارشاد  تصریح کرد : با همدلی،همراهی وهمکاری خوبی که تاکنون بین هنرمندان کشور بوده است،شاهد رشد،رونق و گسترش فعالیت های هنری در سطح کشور بوده ایم.
وی از آغاز هفته های فرهنگی و هنری استانها بعنوان فعالیت جدید فرهنگی وهنری یاد کرد وگفت:تاکنون هنرمندان چهار استان کشور با برنامه های متنوع و پر جاذبه در تهران حضوری فعال داشته و به ارائه و اجرای برنامه های مختلف پرداخته اند.
حسینی برگزاری جشنواره های موسیقی نواحی،مقامی،جشنواره های هنرهای آئینی و سنتی ،هنرهای تجسمی را ازدیگربرنامه ها و فعالیت های فرهنگی و هنری انجام شده برشمرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از افتتاح پروژه "دلشدگان" خبر داد که به مناسبت ماه مبارک رمضان در این ایام در بخش های مختلف برگزار خواهد شد.
وی برپایی نمایشگاههای عکس،اثر نقاشی،برگزاری ویژه برنامه های آئین های نمایشی و موسیقیایی،کتابت قرآن کریم با حضور 300 هنرمند خوشنویس و...را از جمله موضوعات این پروژه برشمرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه هنرمندان ما باید پیشتاز و پیشگام اجرای برنامه های مختلف در همه مناسبت ها و ایام باشند ،خاطرنشان کرد:خوشبختانه این حرکت آغاز شده و در ایام محرم،صفر،نوروز،شعبان و سایر روزهای شادی و سرور شاهد برگزاری برنامه های متنوع و جذاب فرهنگی و هنری در حوزه های مختلف هستیم که با استقبال خوب آحاد جامعه روبرو شده است.
حسینی حضور پررنگ و پر رونق تر هنرمندان کشور در عرصه های جهانی را بیش از گذشته برشمرد و برگزاری هفته های فرهنگی و هنری ایران در چندین کشور را گواه بر این مدعا دانست.
وی با تاکید بر اینکه جشنواره های مختلف فجر با حضور جدی تر و با شکوهتر هنرمندان برگزار خواهد شد،از هنرمندان خواست در جشنواره های بین المللی فیلم و تئاتر فجر سال جاری به دستاوردهای انقلاب اسلامی توجه بیشتری داشته و در معرفی و تبیین آن تلاش کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه همچنین از برگزاری جشنواره موسیقی حماسی مقاومت که بعد از ماه مبارک رمضان در کرمانشاه برگزار می شود خبر داد و گفت:برای جلوگیری از موسیقی هایی که با فرهنگ اصیل ایرانی تناسب و سنخیتی ندارند ،توجه به موسیقی مقامی و نواحی مورد تاکید قرار گرفته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان ابراز امیدواری کردبا همت،همکاری،کوشش وتلاش مضاعف اهالی فرهنگ و هنر کشور شاهدرونق،تعالی ،پیشرفت و شکوفایی در عرصه فرهنگ و هنر این مرز و بوم باشیم.
در ادامه این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمید شاه آبادی معاون هنری وزارت ارشاد از خانم " ایزوبل سالاری" دختر 12 ساله ایرانی ساکن ایتالیا که نابغه هنرهای تجسمی در رشته نقاشی رتبه و مقام برتری در جهان را از آن خود کرده است تقدیر و تجلیل شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه مراسم به رسم میهمان نوازی و خوشامدگویی به میهمانان حاضر با مراجعه به تک تک آنها در فضایی صمیمی با هریک به گفتگو پرداخت.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید