نمایش جزییات خبر
۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۲۸

حسینی : حج , تحکیم مودت ,محبت و اخوت اسلامی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش بین الملی "حج , بیداری و وحدت أمت إسلامی" تأکید کرد: مسلمانان از فرصت استثنائی حج برای تعمیق بیداری اسلامی استفاده کنند.
حسینی  : حج , تحکیم مودت ,محبت و اخوت اسلامی است
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی , سید محمد حسینی , رهایی از سرسپردگی و وابستگی به ظالمان و سلطه گران جهانی را کمترین نتیجه حج واقعی دانست و تصریح کرد:اگر اهمیت و عظمت این فریضه الهی شناخته و از ظرفیت های آن به خوبی استفاده شود عزت , شکوه و مجد برای جامعه اسلامی به ارمغان خواهد آورد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : مشکلی که دهها سال است جهان اسلام با آن مواجه است حاکمان به ظاهر مسلمان ولی در واقع خدانشناس و وابسته به قدرتهای جهانی هستند که بر ملل مسلمان حاکم شده اند و راه پایبندی به فرامین الهی و ارتقاء و پیشرفت مادی و معنوی کشورهای اسلامی را سد کرده اند.
حسینی ,حج را بهترین فرصت برای تبادل نظر پیرامون مسایل جهان اسلام و به ویژه راه برون رفت از شرایط کنونی و پیروزی بر دیکتاتورها عنوان کرد.
به گفته وی در مراسم حج , مسلمانان سراسر جهان این مجال را پیدا می کنند تا با مسلمانان کشورهای به پاخاسته همدلی و همراهی کنند و حمایت خود را اعلام و راهکارهای خود را برای نیل به اهداف بلند مطرح سازند.
دکتر حسینی با بیان اینکه حج , نماد صفا,  صمیمیت , یکدلی ویکرنگی است افزود: علیرغم تلاش دشمن بر تفرقه افکنی و ایجاد اختلاف و جدایی بین مسلمانان , این مراسم با شکوه فرصتی  برای تحکیم مودت ,محبت و اخوت اسلامی است .
وی اظهار داشت :مسلمانان در کنار هم معرفت بیشتری نسبت به یکدیگر پیدا می کنند و با تمسک به ریسمان محکم الهی آوای وحدت سر می دهند و برائت و انزجار خود را از دشمنان اسلام که دشمنان انسانیت هستند با صدای بلند فریاد می زنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: اگر یک و نیم میلیارد مسلمان ید واحده شوند می توانند  از ذخایر و منابع و توانمندیهای خود علیه رژیم صهیونیستی و امریکا و هم پیمانان آنان استفاده کنند .
دکتر حسینی خانه خدا را مرکز امنی دانست که موحدان در کنار هم می توانند هم رای و هم پیمان شوند تا روشنگری خود را تدوام بخشند و تا دستیابی به هدف متعالی خود که استقرار حاکمیت اسلامی در کشورهای اسلامی است دست از مبارزه برندارند.
وی تصریح کرد : امروز یک الگوی موفق و یک نظام الهام بخش فرا روی مسلمانان است , مردم مسلمان ایران ثابت کردند که با بازگشت به اسلام و عمل به مضامین والای قرآن و احیاء فرایض سازنده اسلامی چون حج می توان در برابر همه تهدیدات و تحریم ها ایستاد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: مردم ایران علیرغم همه فشارها و مخالفت ها ,  بر مبنای قرآن نظامی بنا نهاد و با به کارگیری انسانهای صالح و مستقل از نظام سلطه جهانی به پیشرفتهای چشمگیر و شگرف نایل شد و جامعه ای نمونه در علم و فناوری فقرزدایی و پایبندی به اوامر الهی تشکیل داد.
حسینی اظهار داشت : امام عزیز رحمه الله علیه به ما آموخت که از همه فرصتهای مذهبی برای استمرار انقلاب و تثبیت نظام إسلامی استفاده کنیم و بدون تردید در شرایط حساس کنونی هم لازم است از فرصت استثنائی حج برای تعمیق بیداری إسلامی و ادامه مبارزات بهره جست و مانع بهره برداری و مدیریت حرکتهای مردمی توسط غرب و امریکا شد.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید